رهبریک گروه نئونازی در ایالات متحده آمریکا به هفت سال زندان محکوم شد

یکی از رهبران گروه نئونازی "Division Atomwaffen" به اتهام تهدید روزنامه نگاران و فعالان یهودی ستیز، به هفت سال زندان محکوم شده است. کریستن کلارک از وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه گفت: "تهدیدهای ناشی ازعدم مدارا، عقیده ای مغایر با ارزش های آمریکایی است. جان کامرون دنتون ۲۵ ساله که در ایالت ساحل غربی واشنگتن محکوم شد، یک گروه نئونازی را در چندین ایالت رهبری می کرد. آن ها روزنامه نگاران و فعالانی را که علیه یهودی ستیزی مبارزه می کنند، تهدید و ارعاب می کنند.

 نیک براون دادستان گفت: عضو دیگر این گروه به نام "کالب سی"، به رهبری این گروه نئونازی خشن سراسری، کمک کرده است. او بارها خواستار خشونت، جمع آوری و انبارسلاح و سازماندهی اردوگاه‌های نفرت شده است. کالب سی همزمان با سه عضو دیگر گروه، در اوایل سال ۲۰۲۰ دستگیر شد. این گروه به تهیه پیش نویس و ارسال پوسترهای تهدیدآمیز با نمادهای نازی یا آویختن آنها در خانه های قربانیان متهم شد. بیشتر قربانیان، یهودی ها یا روزنامه نگاران سیاه پوست بودند. روی پوسترهای گروه، چهره ای را نشان می دادند که کوکتل مولوتف را به سوی خانه‌ای پرتاب می‌کرد و روی آن نوشته بود: "نازی‌های محلی، خانه شما را شناسایی کرده اند". گفته می شود "کالب سی"، پوسترها را طراحی کرده است. سه نفر دیگر که دستگیر شده بودند در دادگاه به جرم خود اعتراف کردند. یکی به سه سال حبس و دیگری به ۱۶ماه محکوم شد، متهم سوم نیز، موفق به فراراز زندان شده است.

از سوی مقام های دادگستری آمریکا، گروه "بخش سلاح های هسته ای"، به شدت متعصب و آماده استفاده از خشونت در نظر گرفته می شود.درایالات متحده،اعضاء این گروه، درسال‌های اخیر، به چندین فقره قتل، طراحی و حمله به کنیسه‌ها مرتبط بوده‌اند. همچنین، یکی از شاخه های آلمانی این سازمان در پاییز ۲۰۱۹ با تهدید به مرگ علیه جم اوزدمیر"Cem Özdemir" و کلودیا روت "Claudia Roth "، سیاستمداران حزب سبزها،خشم و نگرانی به جا گذاشت.

در نوشته ها و فیلم های ویدئویی که از آن ها به دست آمده، خشونت و نفرت پراکنی، به شدت تبلیغ می شود: مسلسل به سمت گروهی از افراد نشانه رفته است. برخی ایستاده و برخی مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند. کاربر"راندال فلگ" دریک بازی رایانه ای در یک چت داخلی ایالات متحده می گوید: "من دوست دارم امروزاین کار را در یک مرکز خرید انجام دهم".

جان کامرون دنتون ۲۴ ساله به عنوان رئیس "بخش سلاح های هسته ای" شناخته می شود. گزارش‌های چت داخلی و سایر اسناد فاش شده به مجله اشپیگل، بینش‌هایی را در مورد افکار دنتون و گروه ارائه می‌کنند. آنها نفرت از یهودیان، زنان و همجنسگرایان،احترام او نسبت به آدولف هیتلر و آیین های پنهانی شیطان پرستی را آشکار می کنند. این گروه یک هدف را هدایت می کند: براندازی جامعه به زور تا در نهایت "نژاد سفید" حکومت کند.

*- نوشته: ماکس هولشر" Max Holscher "

منبع: مجله آلمانی " Spiegel " 

چهار شنبه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰- ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ 

افزودن نظر جدید