جلوگیری از توزیع وسایل مربوط به بارداری

سازمان غذا و داروی ایران، توزیع رایگان و یارانه ای وسایل مربوط به جلوگیری از بارداری را ممنوع و "هرگونه ارائه داروهای جلوگیری از بارداری" را منوط به تجویز پزشک نموده و بر اساس "قانون جوانی جمعیت" که اخیرا جهت اچرا به ارگان های اچرایی ابلاغ شده، محدودیت های معین استراتژیک را هم به پزشکان بصورت مستقیم و غیر مستقیم ابلاغ نموده اند.

با توجه به فشارهای اقتصادی، روانی و عدم امنیت شغلی برای جوانان کشور و عدم اطمینان به آینده ای روشن و دلایل دیگر ، آمار و نرخ رشد جمعیت در کشور سیر نزولی داشته  رهبری حکومت راه منطقی جلوگیری از نرخ پائین موالید را در فشار بر علیه زنان و اقشار کم درامد کشور دیده است.  

"افزایش جمعیت به هر قیمتی ابعاد تراژیک و غم انگیز وسیعی در بر خواهد داشت، با توجه به بیماری‌هایی نظیر اچ‌.آی‌.وی "ایدز" و اچ‌. پی. وی "زگیل تناسلی" که متاسفانه طبق گفته کارشناسان رو به افزایش است، مخاطرات جدی برای سلامت جامعه به دنبال خواهد داشت. محدودیت‌های ایجاد شده برای توزیع رایگان و ارائه اقلام مرتبط با پیشگیری از بارداری در شرایطی صورت می گیرد که در‌ حال‌ حاضر اصلی‌ترین دلیل ابتلا به اچ‌آی‌وی HIV، ارتباط جنسی محافظت نشده است."

اجرای قانون "قانون جوانی جمعیت" نقض آشکار حقوق انسانی زنان کشور است، و باید متوقف شود.

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.