گزارش پارلمان درباره نتیجه برگزیت: هزینه های بیشتر، بوروکراسی بیشتر و تاخیر در مرزهای بریتانیا

آزادی و مذاکره درباره معاملات تجاری به ابتکار خود، یکی از دلایل اصلی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود. تا به امروز امیدواری های زیادی داده شده است،اما بر اساس گزارش کمیته پارلمانی مسئول نظارت بر مخارج عمومی که روز چهارشنبه منتشر شد، کاملا روشن شده است که برگزیت تأثیری جدی بر کاهش تجارت داشته است.تنها در مورد اثرات شناخته شده منفی برگزیت بر شرکت های بریتانیایی: "هزینه های بالاتر، بوروکراسی بیشتر و تاخیر در مرزهای بریتانیا" است.

این گزارش هشدار داد که مشکلات در مرزها تنها با بازگشت تجارت به حالت عادی و اعمال کنترل های بیشتر طبق برنامه ریزی افزایش می یابد. هیلیر گفت: "زمان آن رسیده است که دولت به جای وعده های اغراق آمیز درباره مشکلات صحبت کند". بر اساس این گزارش، وعده دولت بوریس جانسون، قهرمان برگزیت برای ایجاد "کارآمدترین مرز جهان" تا سال ۲۰۲۵ خوشبینانه است. نویسندگان گزارش متقاعد نشده‌اند که وعده‌های دولت بورس جانسون قابل اعتنا باشد و مورد پشتیبانی قرار گیرد. 

از اول ژانویه ۲۰۲۱، بریتانیا دیگر عضو اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا و بازار واحد نیست. یک توافقنامه تجاری کوتاه مدت تضمین می کند که تجارت با اتحادیه اروپا می تواند تا حد زیادی بدون عوارض گمرکی ادامه یابد. با این حال، مقررات جدید همچنان باعث تاخیر می شود. بریتانیا همچنین از ابتدای سال جاری واردات اتحادیه اروپا را با دقت بیشتری کنترل می کند که این امر نیز مانع از جریان ترافیک می شود. اخیراً، ترافیک طولانی مدت کامیون ها در مقابل بندر مهم دوور در کانال انگلیسی وجود داشت.

جانسون، تحت فشار فزاینده ای از سوی اعضای حزب خود نیز خود قرار دارد. بسیاری از نمایندگان مجلس از جانسون خواسته بودند تا بر پیامدهای ظاهراً مثبت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انگشت بگذارد.

ماهی های بهتر و شادتر!

 نخست وزیر،در پاسخ به انتقادها، یک پست جدید در کابینه برای "فرصت های برگزیت" ایجاد کرد. جانسون روز سه‌شنبه، جاکوب ریس ماگ، نماینده پارلمان را به عنوان"وزیر امور خارجه برای فرصت‌های برگزیت و کارآمدی دولت" منصوب کرد.و  لیز تراس، وزیر امور خارجه به رهبری مذاکرات با اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.

ریس موگ ۵۲ ساله، به عنوان فردی عجیب و غریب شناخته می شود، اما همچنین به عنوان یکی از اعضای با نفوذ حزب محافظه کار شناخته می شود. او به عنوان مثال، وقتی به نگرانی ماهیگیران خشمگین در مورد مفاد توافقنامه برگزیت پاسخ داد، سروصدای زیادی به پا کرد: "آنچه مهم است این است که ما ماهی‌هایمان را پس بگیریم. الان ماهی های بریتانیایی هستند. و بنابراین ماهی بهتر و شادتر!

 لینک مرتبط: ایرلند شمالی کنترل مواد غذایی بریتانیا را به حالت تعلیق درآورد:

  " https://kar-online.com/node/17434  "

 

 

چهار شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰- ۹ فوریه ۲۰۲۲

 

منبع: آلمانی"Spiegel "

افزودن نظر جدید