تلاش برای ساخت خانه اروپایی که شامل روسیه هم باشد

رهبر فعلی حزب چپ آلمان* در پارلمان ایالت زارلند گفت: سیاست کشورهای غربی که البته تحت رهبری ایالات متحده می باشند، بر پایه دروغ و اتهام استوار است. ایالات متحده می خواهد در رومانی و لهستان پایگاه های موشکی داشته باشد. ایالات متحده همچنین بودجه "کودتا" در اوکراین را تامین می کند. بنابراین راه حل بسیار ساده خواهد بود: از آنجایی که ایالات متحده میخواهد که پایگاه‌های موشکی و سربازانش در آستانه خانه‌ روس ها باشند، باید به روسیه هم همین حق را بدهند.این روسیه نیست که تا مرزهای ایالات متحده لشکر کشیده است.

ایالات متحده آمریکا به عنوان "قوی ترین قدرت نظامی"، می خواهد روسیه و چین را با ادعای تسلط بر جهان "محاصره" کند. البته در اینجا خطری جدی وجود دارد، زیرا روسیه و چین قدرت های امپریالیستی هستند که بر اساس مشابه عمل می کنند. لافونتین گفت: قوانین پاسخ آلمان و اروپا باید این باشد که "یک سیاست خارجی مستقل را دنبال کنند و اجازه ندهند که خود را به اختلافات بین این سه قدرت امپریالیستی بکشانند." او شارل دوگل رئیس‌جمهور سابق فرانسه و  ویلی برانت صدراعظم سابق آلمان را ستایش کرد و گفت:اکنون، "کمبود دولتمردان مشابه در اروپا وجود دارد".

اسکار لافونتن گفت: نمی داند که آیا جنگ خواهد شد یا نه: "در چنین شرایط ناپایداری، شما نمی دانید چه اتفاقی خواهد افتاد. ناتو به طور سیستماتیک برخلاف همه توافقات، تا مرز روسیه پیشروی کرده است". او گفت: ساخت "خانه جدید اروپایی" شامل روسیه که میخائیل گورباچف، رئیس جمهور شوروی امیدوار بود، محقق نشد. لافونتین گفت: برای حزب سوسیال دموکرات آلمان"SPD"، اکنون"یک فرصت عالی برای بازگشت به سیاست شرق Ostpolitik" ویلی برانت وجود دارد. سیاست فعلی تنش زدایی، دیگر نمی تواند پیش برنده باشد. او تاکید کرد که: به میخائیل گورباچف قول داده شده بود که ناتو،به سمت شرق گسترش نخواهد یافت.

زیرنویس:

*- حزب چپ آلمان"Die Linke"  یک حزب چپ‌ دموکراتیک-سوسیالیست است. برنامه اساسی امروز حزب چپ،در سال ۲۰۱۱ تصویب شد. در مجلس ایالتی آلمان،این حزب با کمترین اعضاء نماینده، کوچکترین گروه پارلمانی را نمایندگی می کند.

لینک های مرتبط:

فقط شجاعت:

" https://kar-online.com/node/17046"

حزب چپ به کجا می رود؟

"    https://kar-online.com/node/17210?fbclid=IwAR12cKuQa4uu_gBvXxuEEr1Y4IHGz...    

منبع: روزنامه آلمانی" Süddeutsche Zeitung "

یکشنبه یکم اسفند ۱۴۰۰- ۲۰ فوریه ۲۰۲۲

 

افزودن نظر جدید