ایستادگی در مذاکرات جمعی، ما را به نتیجه می رساند

اتحادیه کارگری" ور.دی"، خواستار اعتصاب کارکنان امنیت و حفاظت در فرودگاه کلن/ بن شد. این کارکنان امنیت و حفاظت فرودگاه ها، در حال حاضر دستمزد بیشتری را مطالبه می کنند. و برهمین اساس می‌خواهند به طور موقت, کار ها را در فرودگاه کلن/بن متوقف کنند. هزینه های زندگی افزایش یافته است و هپچنان سیر صعودی دارد.به همین دلیل تقاضای دستمزد افزایش می‌یابد: اتحادیه کارگری"وردی" از کارکنان امنیت هوانوردی و پرواز ها در فرودگاه کلن/بن خواسته است تا موقتاً کار ها را متوقف کنند تا در دور کنونی مذاکرات بین اتحادیه و کارفرماها، بر سر افزایش دستمزدها به توافق برسیم. فراخوان اعتصاب موقت ناحیه ایالتی نوردراین وستفالن برای این چهارشنبه با بخش کارکنان کنترل پرسنل و کالا و همچنین کنترل حمل و نقل آغاز می شود و به  گفته اتحادیه اعتصاب باید از ساعت ۴ صبح تا نیمه شب ادامه یابد.

 
این درخواست، حدود ۲۵۰۰۰ کارمند در سراسر کشور را نمایندگی می کند
 
به گفته اتحادیه کارگری ور.دی" Ver.di", در دو دور مذاکرات، توافقی برای افزایش درآمد نیروهای امنیتی در فرودگاه های تجاری حاصل نشده است. طبق اظهارات نماینده اتحادیه، این درخواست، حدود ۲۵۰۰۰ کارمند در سراسر کشور را نمایندگی می کند. اگرچه کارفرمایان پیشنهادی را ارائه کرده بودند، اما این پیشنهاد,بسیار دور از انتظار و تقاضای اتحادیه بود.
 
گفته می شود این اعتصاب هشداردهنده در مرحله حساسی آغاز می شود و می تواند به  درآمدهای فرودگاه ها، ضربه وارد نمایند. هوانوردی و پرواز، از بخشهایی است که در بحران ناشی از کرونا, بیشترین آسیب را  دیده اند. و در سال ۲۰۲۱ با مشکل جدی مواجه بود. فرودگاه ها در تابستان گذشته حتی با کمتر از نصف گنجایش خود به فعالیت پرداختند.
 
 ولفگانگ پیپر نماینده مذاکره کننده اتحادیه، از پیشنهاد قبلی کارفرما ها انتقاد کردو گفت:"با اضافه کردن ده سنت در ساعت برای یک سال به این معنی است که ۲۲ یا ۲۹ سال دیگر, تا سال ۲۰۵۰ منتظر بمانید تا در نهایت، همان دستمزد ایالت های شرقی به شما پرداخت شود.
 
این اتحادیه خواستار افزایش دستمزد حداقل یک یورو در ساعت برای یک دوره دوازده ماهه است. علاوه بر این, دستمزد کارکنان امنیت هوانوردی و پرواز، مسئول بازرسی بار و پرسنل/ کالا با بازرسی رسمی باید به همان سطح دستمزد دستیاران امنیت هوانوردی "بازرسی مسافر" بر اساس اصل دستمزد برابر برای کار با ارزش برابر افزایش یابد. اتحادیه "ور.دی" به عنوان استدلالی برای دستمزد بیشتر به کمبود کارگران واجد شرایط نیز اشاره کرد. ولفگانگ پیپر، نماینده اتحادیه کارگری " Ver.di" گفت: مذاکرات در ۱ و ۲ مارس در برلین ادامه خواهد یافت، به گفته این نماینده عضو اتحادیه کارگری، احتمال ادامه اعتصاب را نمی توان رد کرد و تاکید کرد: ایستادگی در مذاکرات جمعی ما را به نتیجه می رساند.
 
زیرنویس:
 
 *- وردی" ver.di"  یک اتحادیه کارگری آلمانی مستقر در برلین است. این اتحادیه در ۱۹ مارس ۲۰۰۱ در نتیجه ادغام پنج اتحادیه منفرد تأسیس شد و یکی از اعضای کنفدراسیون اتحادیه کارگری آلمان (DGB) است. وردی با حدود دو میلیون عضو, دومین اتحادیه کارگری آلمان پس از IG Metall است.در حال حاضر حدود ۳ هزار نفر کارمند در امور اداری این اتحادیه استخدام و مشغول به کار هستند. و درآمد سالانه آن تقریباً ۴۵۴ میلیون یورو است که از طریق حق عضویت ها به دست می آید.این اتحادیه کارگری به ۱۰ منطقه ایالتی فدرال و ۱۳ بخش تقسیم شده است و توسط یک هیئت اجرایی ملی (Bundesvorstand) با ۱۴ عضو اداره می شود.
 
 
چهار شنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۰- ۲۳ فوریه ۲۰۲۲
 
منبع: مقله آلمانی" Spiegel" 


بخش: 

افزودن نظر جدید