اتهامات عمران خان علیه ایالات متحده

 

عمران خان نخست وزیر پاکستان با رای عدم اعتماد مواجه است. او اعلام کرده است که در این میان,توطئه ایالات متحده را احساس می کند. اما  مصمم است که به  درخواستی که از طرف بخشی از اعضاء پارلمان آمده است, بی توجه بماند.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که رای عدم اعتماد پارلمان برای برکناری خود را نمی پذیرد. این طرح توسط چندین حزب مخالف ارائه شد که عمران خان را به سیاست های نادرست اقتصادی و عدم شفافیت متهم کرده اند.این رأی گیری که توسط بخشی از مخالفین نخست وزیر پاکستان اعلام شده, برای روز یکشنبه برنامه ریزی شده است.

عمران خان، ایالات متحده را به "راه اندازی" رای عدم اعتماد متهم می کند. و برای احتیاط اعلام می کند که ممکن است آن را نادیده بگیرد. خان به یک گروه منتخب از روزنامه نگاران خارجی در دفتر خود گفت: "چگونه می توانم نتیجه را بپذیرم وقتی کل روند بی اعتبار است؟" تلاش برای برکناری من مداخله آشکار ایالات متحده در سیاست داخلی ما است.

عمران خان اکثریت پارلمانی خود را از دست داده است 

عمران خان اکثریت پارلمانی خود را پس از خروج متحدان کلیدی از ائتلاف حاکم و پیوستن به مخالفان از دست داده است. پیش از این روز جمعه، نخست وزیر یادداشت اعتراضی را برای اعتراض به توطئه ادعایی علیه خود به سفارت آمریکا ارسال کرده بود. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همواره هرگونه دخالت کشورش را رد کرده است.

عمران خان, حتی در ارتش کشورش، تا حدودی تنها مانده است, و به نظر می رسد با مبارزات ناامیدانه‌ اش برای کسب و تثبیت موقعیت خود هم، دوستان زیادی ندارد. در همین ارتباط ژنرال قمر جاوید باجوا، رئیس نیروهای مسلح پاکستان، در یک سخنرانی در اسلام آباد گفت: پاکستان همواره روابط عالی و استراتژیک دیرینه ای با ایالات متحده داشته  و مایل است آن را بیشتر از هر وقت تعمیق بخشد.

شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱- ۲ آوریل ۲۰۲۲

منبع: مجله آلمانی" Spiegel"

 

افزودن نظر جدید