حمله به آزادی بیان

 

قتل شیرین ابوعاقله روزنامه نگارشبکه الجزیره نقض آشکارآزادی بیان و حمله به دموکراسی توسط اسرائیل است. ترور«شیرین ابوعاقله» روزنامه نگار فلسطینی-آمریکایی در جریان عملیات نظامی اسرائیل در کرانه باختری اشغالی، واکنش های شدیدی را برانگیخت. شیرین ابوعاقله توسط نظامیان اسرائیلی با خونسردی کشته شد. الجزیره در بیانیه ای با محکوم کردن این قتل گفت: این یک شوک برای همه ما و نقض قوانین بین المللی است.

مدیر انجمن روزنامه‌نگاران نروژ (NJ) می‌گوید قتل روزنامه‌نگار الجزیره، شیرین ابوابو عاقله در در کرانه باختری، یک حمله مذموم علیه آزادی بیان و دموکراسی است. شیرین ابوعاقله ، ۵۱ ساله، صبح روز چهارشنبه کشته و علی الصمودی، روزنامه نگار روزنامه فلسطینی القدس نیز زخمی شد. مقامات فلسطینی می گویند این اتفاق زمانی رخ داد که سربازان اسرائیلی در جریان یورش به شهر جنین به سمت آنها شلیک کردند. این دو روزنامه نگار در محل کار خود برای پوشش خبری حمله نظامیان اسرائیلی به اردوگاه آوارگان بودند که مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.  این دو نفر جلیقه هایی به تن داشتند که عبارت «پرس» روی آن نوشته شده بود. ابوعاقله ۵۱ ساله از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد و در آنجا مرگ وی اعلام شد. همکار او علی الصمودی در این حادثه مجروح شد.

سیاست های دوگانه و یک بام دو هوای رسانه های وابسته به قدرت های بزرگ در رابطه با نقض صریح قوانین بین المللی را محکوم کنیم.

 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.