استبداد و سلطنت همزاد یکدیگر هستند!

طرفداران پادشاهی اسمان و زمین را بهم می دوزند تا ثابت کنند، سلطنت منافاتی با دمکراسی ندارد. می توان هم سلطنت داشت هم دمکراسی، آنها برای عوام فریبی انگلستان و بعضی کشورهای غربی را شاهد می اورند .
تاریخ استبداد ایرانی با سلطنت عجین شده است هرکسی کمترین اطلاعاتی از استبداد ایرانی دارد می داند مفهوم سلطنت در غرب و شرق دو چیز متفاوتی هستند .انانکه خواب دمکراسی و سلطنت را همزمان می بینندیا متوجه نیستند و اطلاعی از تاریخ ندارند .یا عوام فریبند. همزمانی دمکراسی و سلطنت در غرب محصول یک فرایند تاریخی و جغرافیایی خاص است که انجا طی شده است و امکان تکرار ان با توجه به موقعیت و شرایط امروز ایران ما وجود ندارد .
در تاریخ ایران رابطه سلطنت و استبداد رابطه شکل و محتوا نیست سلطنت خود بخشی از محتواست .در ایران امروز به غیراز زور استبدا د، امکان احیا سلطنت وجود ندارد .
هویت رضا پهلوی با سلطنت معنا پیدا می کند .تجربه این ۴۳ سال به ما نشان داده اگر سلطنت و حمایت راست افراطی جهان سرمایداری را از او بگیرند چیزی برای گفتن نخواهد داشت .مصاحبه های ساختگی رضا پهلوی واقعیت وجودی او نیست .نوستالژی کاذب گذشته که اساس تبلیغات پهلوی طلبان است با سلطنت عجین شده و رضا پهلوی برای بر قراری سلطنت خیز برداشته است .تا کنون هیچ نشان واقعی از جمهوری خواهی از او دیده نشده  . ادعای جمهوری خواهی فقط ابزار تبلیغاتی سلطنت طلبان است .
راست افراطی وسلطنت طلبان تنها بر بستر نا امیدی و ناتوانی مردم است که از گذشته می توانند یک جامعه ارمانی بسازند و بر موج نا رضایتی مردم سوار شوند .چپ و نیروهای جمهوری خواه نیروهای اینده ساز جامعه هستند .اینده از ان کسانی هست که امید خود را به اینده بهتر ،از دست نداده اند.تا دیر نشده تمام نیروهای مترقی و ازادی خواه باید صف خود را فشرده تر سازند تا در این موقعیت طوفانی غرق نگردند
 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.

دیدگاه‌ها

دوست گرامی؛ بنظر من رضا پهلوی داره نقش چلبی ایران رو بازی میکنه و تلاش خاصی هم برای تغییر و یا سرنگونی جمهوری اسلامی انجام نمیده ولی تلاش میکنه که خودش را بعنوان تنها آلترناتبو موجود و واقعی جا بندازه. از اینطرف نیروهای چپ هم متاسفانه هیچ برنامه مشخصی نداشته و در واقع فرقی با رضا پهلوی ندارند و فقط هر از گاهی اگر رضا پهلوی صحبتی بکنه نیروهای چپ با یک موضعگیری کلیشه ای آب به آسیاب وی میریزند. مردم عادی و معمولی هم که دنبال یه راهی هستند تا از این وضعیت خلاصی پیدا کنند نگاه میکنند و میبینند که یه نفر میاد یه حرفی میزنه و بقیه هم فقط دنبال این هستند که بزنند توی دهن طرف. این طرز برخورد خود بخود برای رضا پهلوی بین مردم سمپاتی میاره و طرفداران سلطنت هم دقیقا دنبال یک همچین چیری هستند.