دولت رئیسی علیه زنان، قداره به کمر بسته است!

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی می خواهد جامعه مدرن ایرانی را با قرون وسطی منطبق کند. دولت رئیسی، قداره به کمر بسته است. دولت امنیتی او هار شده  و زنجیر پاره کرده  و در کوچه و خیابان به جان زنان و دختران کشور ما افتاده اند. جمهوری اسلامی، تا کنون از هیچ گونه  اجحاف نسبت به زنان ایرانی کوتاهی نکرده است. از خشونت کلامی، توهین و تجاوز در زندان ها گرفته، تا  اسید پاشی و سوزاندن زنان و تلاش در محو کردن جنایت. و تا قرار های سنگین حبس در زندان های قرون وسطایی خود. که امروز، زندان ها انباشته  از زنان معترض و فعالین سیاسی و مدنی گشته اند. رئیسی دستور اجرای کامل مصوبه عفاف و حجاب سال ۸۴ را صادر کرد. که نشانگر دشمنی حکومت اسلامی با آزادی های اجتمایی و به ویژه ، هر گونه حقوق شهروندی برای زنان کشور ما می باشد. 

رئیسی، با توجه به دستور کار امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره موضوع حجاب و عفاف، دبیرخانه شورا را موظف کرد با همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجرایی نسبت به اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و قانون سال ۱۳۸۴ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، اهتمام لازم را داشته باشند. گشت ارشادی که ابراهیم رئیسی در قامت کاندیدای ریاست جمهوری از آن سخن گفت، قرار بود تنها برای مدیران باشد، اما چندین روز است که روایت‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که نشان از تنگ‌ ترشدن عرصه و افزایش سخت‌گیری‌ها و برخورد‌ها در حوزه حجاب است. اما مردم جامعه  ما به خوبی متوجه شده اند که تعر ض به حجاب زنان و به اصطلاح، به هوادادن گرد و خاک ایدولوژیک، پوششی بر ناتوانی های اثباتی در ادامه حضور ایدولوژیک نظام اسلامی است که به شدت مورد سوال قرار گرفته است. ایدولوژی یی که دیرزمانی است از خاصیت افتاده و به ورشکستگی رسیده است.
 
 درهمین رابطه، هاشم دائمی عضو شورای شهر مشهد گفت: بر اساس نامه دادسرای انقلاب مشهد، ماموران مترو می‌توانند به "زنان بد حجاب" تذکر لسانی دهند. البته این یک هشدار است؛ هدف این است که در آینده خدمات عمومی برای زنان بدحجاب سلب شود. وی در خصوص نامه دادسرای انقلاب مشهد برای جلوگیری از ورود "زنان بی‌حجاب" به مترو، عنوان می‌کند که مکاتبه و موضوع را دادستان با شهردار محترم مشهد انجام دادند و اعلام کردند که با توجه به افزایش هنجار شکنی در مترو و ایستگاه‌های شهری، وظیفه شهرداری و مامورین این است که به محض مشاهده مصادیق بدحجابی و ظاهر شدن زنان بد حجاب و بدون حجاب شرعی در انظار عمومی، از جمله مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است و باید اقدامی صورت گیرد. نصب اطلاعیه ممنوعیت ورود زنان بی‌حجاب در مکان‌های عمومی الزام آور است. اما گفته نشده است, مامورین مترو که  ضابط قضایی نیستند, چگونه می توانند در این امر ورود کنند!
 
پنجشبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱- ۷ یولی ۲۰۲۱


 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.