جمهوری اسلامی با طالبان مسابقه گذاشته است!

چندی پیش خانم نرگس محمدی، نایب رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر از زندان قرچک نامه‌ای خطاب به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای ایران نوشته است. او در این نامه ضن اشاره به حبس ۷۵ روزه نمایندگان کانون صنفی معلمان در "سلول‌های انفرادی بندهای امنیتی وزارت اطلاعات" و نیز نگهداری فعالان کارگری در سلول‌های انفرادی، این دو مورد را "سرکوب آشکار دو نهاد صنفی تاثیرگذار در عرصه معلمان و کارگران" دانسته است. محمدی سپس با اشاره به وضعیت محکومیت خودش و سابقه "۱۲ بار بازداشت، ۳۰ سال محکومیت زندان و ۱۵۴ ضربه شلاق" خواسته‌هایش را از جاوید رحمان مطرح کرده است. این فعال مدنی تاکید کرده که "نگهداری متهمان در سلول انفرادی و بی‌خبری و قطع تماس آنها مصداق كامل و بارز شكنجه سفيد است".

اما خبر های تازه تری از زندان قرچک به گوش می رسد.خانم نرگس محمدي امروز در نامه دیگری اشاره کرده است: در اين نظام سلطه گر علاوه بر صدا و موي زن، ميوه هم ممنوع است. ماه‌هاست که در تلاش هستیم تا آنچه را که اقلام ممنوعه می‌نامند را مجاز کنیم. در این زندان اقلام بی‌شماری ممنوع هستند که دلیل آن زن‌بودنِ ماست. در این زندان خیار، موز و هویج جزء اقلام ممنوعه هستند چون ما زن هستیم و اشکال این میوه‌ها تحریک‌کننده است. روزهای نخست وقتی مسوولان گفتند که این سه نوع میوه برای زنان ممنوع است و فروشگاه تحت هیچ شرایطی حتی برای زندانیان بیمار نخواهد آورد، به خیالم هم نمی‌رسید که دلیل آن فقط زن‌بودن ما و شکل ظاهری میوه‌هاست و نمی‌توانستم باور کنم که کارشناسان و مسوولان قضایی و امنیتی نظام با چنین رویکرد ابتذال گونه‌ای به زن می‌نگرند و با چنین معیار و ضوابطی برای زنان محدودیت و محرومیت ایجاد می‌کنند. تلاش‌های ما هنوز هم نتیجه نداده است.

واقعیتی است که چنین احکامی، از سال ها پیش در استان های تحت نفوذ طالبان اجرا می شده است. به این مفهوم که زنان حق خریدن میوه های نامبرده را نداشتند و ندارند. بهتر است به این همه عقب گرد جنون آنیز حکومت طالبانی جمهوری اسلامی، طرفداراصلاح طلب و تغییر در رفتار رهبری پاسخ بدهند و بیش از این خودشان را در پس و پشت هیاهوی به اصطلاح تضارب اندیشه ! پنهان نکنند. هر گونه حمایتی حتی ضمنی از این حکومت قرون وسطایی، چشم پوشی و لاپوشانی بر همه جنایاتی است که بر مردم ایران روا داشته اند. حکومتی که از همان آغاز تا کنون، کمترین عقب نشینی در رفتار های ضد دموکراتیک، ضد حقوق بشری و ضد  فرهنگ ایرانی نداشته و جز ویرانگری و ایران بر باد ده، قدمی برنداشته است. امری که  بیش از ۴۰ سال است که دارند تاریخ بربریت را  در کشور ما تکرار می کنند. جمهوری اسلامی، برای عقبگرد به قرون وسطی با طالبان مسابقه گذاشته است.

جمعه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱- ۱۵ یولی ۲۰۲۲

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.