آلکساندرا اوکاسیو کورتز نماینده کنگره ایالات متحده توسط پلیس دستگیر شد.

پلیس پایتخت ایالات متحده روز سه شنبه در توییتر اعلام کرد که سیاستمداران و دیگر تظاهرکنندگان که در خیابان های بین دادگاه عالی و کاپیتول سد معبر کرده بودند و نسبت به اخطار پلیس خودداری کرده بودند دسگیر شدند. ایلهان عمر، نماینده حزب دمکرات، از "اقدام نافرمانی مدنی" سخن گفت. این نماینده حزب معروف چپ در یک پست توییتری اضافه کرد: من هر کاری که بتوانم انجام خواهم داد تا در مورد حمله به حقوق باروری ما هشدار دهم.*۱

در میان دستگیر شدگان الکساندریا اوکاسیو کورتز نماینده سرشناس چپگرای دموکرات نیز بود.*۲ ویدئویی که در حساب توییتر او منتشر شده است نشان می دهد که او توسط یک افسر پلیس برده می شود. به گفته پلیس، در مجموع ۳۵نفر دستگیر شدند.

در ماه ژوئن، دادگاه عالی، حق اولیه سقط جنین در ایالات متحده را لغو کرد. از آن زمان، تعدادی از ایالت‌های محافظه‌کار محدودیت‌های شدید سقط جنین یا ممنوعیت‌های آشکار را وضع کرده‌اند. دموکرات‌ها و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای نوامبر، حقوق سقط جنین را به موضوعی کلیدی در مبارزات انتخاباتی تبدیل کرده‌اند.

زیرنویس:

*۱- ایلهان عبداللهی عمر زاده ۴ اکتبر ۱۹۸۲ در موگادیشو، سومالی، یک  سیاستمدار از حزب دموکرات آمریکا است. او از ژانویه ۲۰۱۹ عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده در حوزه پنجم کنگره مینه سوتا بوده است.

*۲- الکساندریا اوکاسیو-کورتز"Alexandria Ocasio-Cortez " زاده ۱۳ اکتبر ۱۹۸۹ در شهر نیویورک، یک سیاستمدار شناخته شده آمریکایی از حزب دموکرات است. او از ژانویه ۲۰۱۹ عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده است. خانم اوکاسیو کورتز خود را یک سوسیالیست دموکراتیک توصیف می کند. در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۸، اوکاسیو کورتز با پیروزی در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای ناحیه چهاردهم کنگره نیویورک، توجه زیادی را  به خود جلب کرد او به راحتی در انتخابات سراسری نوامبر پیروز شد و آنتونی پاپاس جمهوری خواه را شکست داد. او در انتخابات ۲۰۲۰ با شکست جان کامینگز دوباره انتخاب شد. اوکاسیو-کورتز در سن ۲۹سالگی، جوان ترین زنی بود که به کنگره ایالات متحده راه یافته است. او به دلیل حضور چشمگیری که در رسانه های اجتماعی نسبت به اعضای کنگره دارد، مورد توجه قرار گرفته است. اوکاسیو کورتز در دانشگاه بوستون تحصیل کرد و در آنجا در رشته روابط بین الملل و اقتصاد فارغ التحصیل شد. او قبلاً یک فعال بود و قبل از نامزدی برای کنگره در سال ۲۰۱۸ به عنوان پیشخدمت و بارمن کار می کرد.

لینک های مرتبط:

 ۱-"الکساندریا اوکاسیو کورتز بر سر دوراهی مانده است!" https://kar-online.com/node/17848"

۲- الکساندریا اوکاسیو کورتز: در مورد از دست دادن دموکراسی در آمریکا ظرف ده سال آینده هشدار می دهد:
https://kar-online.com/node/17502
۳- فانتزی یک قتل" https://kar-online.com/node/17054"

چهارشنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱

 

منبع: 
مجله آلمانی"Der Spiegel"

افزودن نظر جدید