ترور سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی را محکوم می کنیم

 

جمهوری اسلامی در کشتار و ترور مخالفین و دیگر اندیشان کشور ما پرونده سیاهی دارد و به ویژه، در کشتار ده ها نویسنده و اهل قلم، از خود چهره ای قرون وسطایی در ذهن جامعه  ایرانی به جا گذاشته است، سخنگویان جمهوری اسلامی که  در مجامع بین المللی سعی به مظلوم نمایی کرده  و خودشان  را قربانی ترور مخالفین داخلی جا می زنند, چرا تا کنون پشت پرده سیاه اعمال خود پنهان شده اند و نسبت به این عمل جنایتکارانه که علیه آقای سلمان رشدی انجام گرفت، موضع گیری نمی کنند؟ ما این حمله تروریستی, که حمله به آزادی بیان است را محکوم می نماییم.

آیت‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، در واپسین ماه‌‌ های حیات خود در بهمن ۱۳۶۷ با صدور فتوایی خواستار مرگ رشدی به دلیل نگارش کتاب «آیات شیطانی» شد. جمهوری اسلامی، برای هر کسی که رشدی را بکشد بیش از ۳ میلیون دلار پاداش تعیین کرده است. در همین ارتباط در شهریور ۱۳۹۱ «بنیاد ۱۵ خرداد» که یک بنیاد مذهبی نیمه رسمی در ایران است، جایزه قتل سلمان رشدی را ۵۰۰ هزار دلار افزایش داد. آن چه را که باید مورد تاکید قرار داد, فتوایی است که از طرف  الله خمینی صادر شده و تاکنون، فتوایی نیز در رد آن از طرف مراجع  شیعه  در جمهوری اسلامی صادر نشده و بنابراین, این فتوا همچنان معتبر بوده و عمل تروریستی که علیه آقای سلمان رشدی نویسنده مشهور بریتانیایی صورت گرفته است، مسئولیت آن به رهبران جمهوری اسلامی بر می گردد.ضمن اینکه از اظهار خوشحالی برخی عوامل و افراد و روزنامه هایی که عملا  به لحاظ مالی از طرف محافل حکومتی و امنیتی حمایت می شوند، به این نقطه نظر صحه می گذارد.از طرفی، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیزتا کنون، هیچ اطلاعیه ای در محکوم کردن این عمل تروریستی صادر نشده است.

 روزنامه کیهان تحت حمایت آیت الله خامنه‌ای در روز جمعه ۲۱ مرداد ماه در حمایت از ضارب نوشت:" هزاران آفرین صد بارک‌الله. باید آن دست را بوسه باران کرد".عطاالله مهاجرانی  وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی که ساکن لندن است همصدا با عناصر معلوم الحال جمهوری اسلامی، در رشته‌ توییتی بر موضع قبلی خود مبنی بر حمایت از فتوای آیت الله خمینی برای قتل سلمان رشدی تاکید کرد. او دقایقی بعد از انتشار این رشته‌ توییت، بخش‌هایی از نوشته خود را حذف کرد. او که هم از سفره باز و بی دریغ عربستان سعودی و هم از نواله بیت رهبری نصیب می برد، سال ها است که در خارج از کشور مشغول افاضات است و و با همه وقاحت، مدافع اعمال جنایات بار جمهوری اسلامی می باشد. ناگفته نماند، هم او است که نوشته بود:" نقطه  سیاهی در زندگی آقای خامنه ای وجو ندارد"، با لودگی وقیحانه ای سعی کرده است تا خود را از زیر بار فشار افکار عمومی جامعه ایرانی که  سیستم هولناک تروریسم جمهوری اسلامی را حتی در خارج از کشور تجربه کرده و در اعتراض به او در مقابل خانه اش تجمع کرده بودند، خارج نماید.

یکشنبه ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۱- ۱۴ آگوست ۲۰۲۲

 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.