کشتار و سرکوب مردم حق‌طلب ایران را محکوم می‌کند

شورای عالی سازمان‌های جبههٔ ملی ایران در خارج از کشور

کشتار و سرکوب مردم حق‌طلب ایران را محکوم می‌کند

اعتراضات مردم ایران با شعار «زن، زندگی، آزادی» بیش از هفت هفته پس از کشته شدن ژینا (مهسا) امینی در حالی جریان دارد که حاکمیت جمهوری اسلامی در صدد است مانند همیشه با تشدید خشونت و سرکوب به این اعتراضات پایان دهد.

یک تفاوت جنبش امروزی با خیزش‌های گذشته این‌ست که این بار زنان ایران که در ۴۳ سال گذشته مجبور به تحمل فشارهای فزاینده‌ای بوده‌اند پیشرو هستند و مردان به درستی به حمایت از ایشان برخاسته‌اند. امری که سبب شده آزادی‌خواهان سراسر جهان جنبش را به دلیل محتوای غنی و پیش‌رفتهٔ آن تحسین و از آن پشتیبانی کنند.

نیروهای مسلح رژیم در شهرهای ایران به سمت مردم تیراندازی کرده‌اند، شمار فراوانی از زنان و مردان هم‌میهن ما را در سیستان و بلوچستان، کردستان و دیگر نقاط ایران‌ کشته‌اند. شمار زخمی‌ها که در میان آن‌ها کودکان نیز دیده می‌شوند، زیاد است. اعمال خشونت و شکنجهٔ دستگاه سرکوب حتی علیه کودکان و دستگیرشدگان مرزی نداشته و به این سبب جان بسیاری از آزادی‌خواهان، از جمله جوانان و کودکان بازداشت‌شده در خطر است.

تشدید خشونت از سوی رژیم هنگامی اعمال می‌شود که تجربهٔ اعتراض‌های سال ۸۸، دی‌ماه ۹۶، آبان ۹۸ و جنبش امروزی ثابت کرده‌اند که تلاش مردم برای بقاء خود و کشور تا زمانی که ایشان به هدف خویش که پایان رژیم است، دست نیابند، ادامه خواهد داشت و رژیم با هر جنایت جدید هم نفرت مردم را نسبت به خود می‌افزاید و هم پایان سلطهٔ خویش را نزدیک‌تر می‌کند.

اگر کوچک‌ترین درایت سیاسی در حاکمیت وجود داشت، در می‌یافت که کشتار و سرکوب و اعدام و شکنجهٔ معترضان نه تنها به خیزش‌های مردمی پایان نداده، بلکه باعث شده که مردم پس از آن هر بار گسترده‌تر، همبسته‌تر و نیرومندتر به میدان بیایند. در این صورت می‌دانستند که کشتار و سرکوب جواب نداده و آزموده را آزمودن خطاست. می‌دانستند که جمهوری اسلامی هرگونه اعتبار ایدئولوژیک، اخلاقی و سیاسی خود را از دست داده است. در این حالت به عواقب جنایات خویش می‌اندیشیدند و می‌پذیرفتند که نظام در پایان خط است.

شورای عالی سازمان‌های جبههٔ ملی ایران در خارج از کشور  ه معتقد به آزادی، حاکمیت ملت، برابری زن و مرد، جدایی دین از حکومت، رعایت حقوق انسانی و شهروندی و حفظ تمامیت ارضی کشور است، کشتار مردم معترض در ایران را محکوم می‌کند. ما خود را بخشی از این جنبش برحق انقلابی می‌دانیم، خواهان پایان دادن به کشتار معترضان در ایران، برچیدن بساط ننگین جمهوری اسلامی، آزادی کلیهٔ زندانیان سیاسی و سپردن سرنوشت کشور به دست صاحبان اصلی آن، یعنی مردم ایران هستیم.

 

شورای عالی سازمان‌های جبههٔ ملی ایران در خارج از کشور

 یک‌شنبه، ۱۵ آبان ۱۴۰۱ برابر ۶ نوامبر ۲۰۲۲

 info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 

 

 

افزودن نظر جدید