بیانیه ی کانون صنفی معلمان ایران، اعتراض ملی معلمان

به نام خداوند جان وخرد

گمان مبر که به پایان رسید کار مغان
هزار باده ناخورده در رگ تاک است.

فرهنگیان عزیز، ملت شریف ایران!
بی تردید بیانات قاطع و صریح ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران را که در 29 بهمن ماه 87 و در گفت و گوی زنده با شبکه ی سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردید، از خاطر نبرده اید.
رئیس جمهور ضمن تاکید بر اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری از ابتدای سال 88 براین نکته نیز تاکید کردند که با اجرای این قانون تحول قابل ملاحظه ای در حقوق کارمندان دولت ایجاد خواهد شد.
پس از سخنان رئیس جمهور کانون صنفی معلمان ایران به منظور نشان دادن حسن نیت فرهنگیان، بخش اعتراض بیانیه ی بهمن ماه 87 را به حالت تعلیق در آورده و اعلام کرد "چنانچه تا پایان فروردین در احکام همکاران فرهنگی آن تحول که طی سالهای گذشته وعده داده بودند، مشاهده نشود، اعتراضات گسترده ای را سازماندهی خواهد کرد."
اما با تبلیغات گسترده و جنگ روانی رسانه ها متاسفانه احکام در روز مقرر صادر نشدند و اجرای قانون مذکور بازهم به تأخیر افتاد. چنان که براساس شنیده ها [محتملاً] زمان اجرای آن به ماه های آینده و شاید پس از انتخابات ریاست جمهور موکول شود.
از آنجا که کانون صنفی معلمان ایران تأخیر بیش از این دراجرای قانون مذکور را غیرقانونی، غیرقابل توجیه وخطرناک می داند، به این وسیله اعلام می دارد که براساس تعهد ملی، برنامه های اعتراضی اسفند،ماه 87 را که به حالت تعلیق در آورده بود، از ششم اردیبهشت ماه 88 به شرح زیر دوباره به اجرا خواهد گذاشت.
1- روز یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 معلمان محترم ضمن حضور در مدرسه و کلاس درس از تدریس خودداری نموده، دانش آموزان را نسبت به دلایل انجام این حرکت آگاه خواهند کرد.
2- روز دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 معلمان محترم ضمن حضور در مدرسه از رفتن به کلاس خوداری کرده و در حفظ نظم کلاس ومدرسه با مدیران ومعاونان محترم مدارس همکاری خواهند کرد.
3- روز سه شنبه هشتم اردیبهشت ماه 1388 به عنوان روز اعتراض ملی معلمان نامگذاری شده و تمامی معلمان از حضور در مدرسه خود داری خواهند نمود.
بدیهی است،چنانچه حداکثر تا پایان روز دهم اردیبهشت 1388 احکام جدید، مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری بطور کامل و از 1/1 1386 صادر نشوند، حق برگزاری اعتراضات گسترده تر را خصوصاً در هفته ی معلم برای همکاران فرهنگی محفوظ می دانیم.
در پایان ازهمه ی همکاران فرهنگی و نهادهای مدنی که از این پس همچون گذشته به شیوه های گوناگون از خواسته های برحق فرهنگیان پشتیبانی می کنند، سپاسگزاری می نماییم.
در ضمن از همکاران محترم می خواهیم با توجه به محدودیت مالی کانون با تکثیر بیانیه و توزیع به موقع آن ما را در اطلاع رسانی یاری فرمایند.
به امید پیروزی و موفقیت روز افزون
کانون صنفی معلمان ایران
یکم اردیبهشت1388

افزودن نظر جدید