بزرگان ادب و هنر ایران در گوتنبرگ - سوئد

در سومین هفته از ماه سپتامبر، همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب، شهر گوتنبرگ میزبان تنی چند از بزرگان ادب و هُنر ایران خواهد بود.

دوستداران ادب و هنر ایرانی ساکن گوتنبرگ سوئد، از عصرگاه روز جمعه 23 سپتامبر تا شامگاه یک شنبه 25 سپتامبر با تلاش کانون، فرهنگی "بِـِهنما" میزبان چهره هایی چون جواد مُجابی، محمد شمش لنگرودی، امیر حسن چهلتَن، ژیلا مساعد، منصور کوشان، سودابه و سوسن فرخ نیا و... خواهند بود

به گفته ی عباس کامرانی مدیر مسئول کانون فرهنگی بـِهنما، شب نخست مختص ادبیات داستانی است که "شب ِ ادب" نام دارد و شامل بخش هایی مختلفی چون ارایه مقاله، سخنرانی و داستان خوانی از سوی آقایان مُجابی، چهلتَن و کوشان است

کامرانی گفت: این برنامه از ساعت 18:00 (شش بعد از ظهر) به وقت اروپای مرکزی در کتابخانه مرکزی شهرگوتنبرگ برگزار خواهد شد

مدیر مسئول کانون فرهنگی بِـِهنما به مشتاقان هنر وعده میدهد در «شبِ نمایش» که ویژه غلامحسین مساعد است، علاوه بر نمایشنامه « دعوت» به کارگردانی سودابه فرخ نیا، مقالات و سخنرانیهای بسیار جذاب با موضوع بررسی کارنامه غلامحسین ساعدی ارایه خواهد شد.

شب نمایش از ساعت 15:00 روز شنبه در محل کتابخانه ی مرکزی گوتنبرگ با سخنرانی و ارایه مقاله آغاز به کار خواهد کرد

شب سوم، «شب شعر» است که از ساعت 18:00در محل فولکت هوس یرن توریت با شعر خوانی محمد شمش لنگرودی، ژیلا مساعد، جواد مجابی و منصور کوشان برگزار خواهد شد.

نشر بهنما همچنین امسال کتاب "سه گانه" اثرنویسنده و شاعر و پژوهشگر ، خانم "پوران فرخ زاد" را در نمایشگاه بین المللی کتاب در غرفه بهنما (سالن اینترناشنال) عرضه می کند. این اثر به همراه هشت کتاب دیگر از نویسندگان بزرگ ایرانی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کتاب گوتنبرگ، رونمایی می شود.

عباس کامرانی اظهار امیدواری میکند با توجه به محتوای مطالب و برنامههای اعلان شده و نیز حضور چهرههای سرشناس ادب و هنر ایران در این شب ها، استقبال دوستداران ادب و هنر و نیز رسانههای گروهی از این شبها قابل توجه باشد.

افزودن نظر جدید