بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر در دعوت به تجمع «برای آزادی»

روابط عمومی انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام تجمع در ساعت ۱۱:۳۰ امروز دوشنبه، نسبت به ادامه بازداشت دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و ایجاد اتهامات واهی علیه این دانشجویان اعتراض کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:
الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم
این روزها سایه شوم استبداد باز هم سیاهی خویش را بر دانشگاه پلی تکنیک تهران انداخته و ما باز در حسرت تلخ دیدار یاران دبستانیمان با دلی تنگ و خسته و مشتی فشرده به امید فصلی سبز نشسته ایم. کژاندیشان و منادیان دروغین حقیقت در بیدادگاه سرکوب و خفقانی که بر پا کرده اند تمام تلاش خویش را برای نابود کردن دگر اندیشان و خاموش ساختن صدای مخالفان به کار بسته اند. این بار نیز در راستای سرکوب جنبش دانشجویی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و در راس آن سرکوب قلب تپنده جنبش دانشجویی، پلی تکنیک تهران، شاهد پیاده سازی مجدد سناریوی نخ نما شده ای هستیم که بارها از سوی ماموران امنیتی وزارت اطلاعات برای سرکوب فعالین حوره مدنی به کار برده شده است،گرچه دیگر دست سیاه توطئه چینان امنیتی بر همگان آشکارگشته است.
تلاش بی فایده منافقان سیه رو جهت گناهکار جلوه دادن بی گناهانی که تنها در جست و جوی حقیقت کتمان شده بوده اند و نسبت دادن اتهام ارتباط با سازمان های خارج از کشور بی شک آخرین حربه ای است که مستبدان کینه توز برای سرکوب هر گونه فعالیت مسالمت آمیز دانشجویی در چارچوب فعالیت های مدنی به کار برده اند. ناکامی پیاده سازی پروژه های امنیتی وزارت اطلاعات با همکاری مدیریت گماشته دانشگاه که با تخریب دفتر انجمن اسلامی دانشجویان آغاز و با جعل نشریات دانشجویی منتقد ادامه یافت اینک با پرونده سازی جعلی برای دانشجویان دانشگاه امیرکبیر ادامه یافته است.
مهدی مشایخی، مسعود دهقان، مجید توکلی و عباس حکیم زاده در حالی که همچنان در سلول های امنیتی بند ۲۰۹ زندان اوین زیر نظر وزارت اطلاعات تحت شکنجه های قرون وسطایی وحشتناک قرار دارند، از اولین حقوق انسانی خویش محرومند و در بیدادگاه سرکوب و خفقان تجت فشار برای اقرار و اعتراف به کاریند که هرگز انجام نداده اند.بی شک اعترافاتی که تحت فشار و شکنجه حاصل گردد فاقد هرگونه وجاهت قانونی بوده و از هیچ اعتباری برخوردار نیست.
انجمن اسلامی دانشحویان دانشگاه پلی تکنیک تهران اعلام میکند که هیچ گونه ارتباطی با سازمان های خارج از کشور نداشته و تنها در راستای حفاظت از حریم انسانیت و مدنیت به فعالیت در چارچوب های آرام مدنی پرداخته است. این انجمن با نفی هرگونه خشونت ضمن محکوم کردن هر گونه اقدام علیه دانشجویان و نسبت دادن اتهامات واهی به ایشان خواستار آزادی تمام دانشجویان در بند بوده و اعلام میکند که روز دوشنبه در صحن مرکزی دانشگاه امیرکبیر تجمع اعتراضی "برای آزادی" را با محوریت:
- اعتراض به تداوم بازداشت دانشجویان
- نفی فضای سرکوب در دانشگاه ها
- و نقد عملکرد دولت نهم
برگزار می کند. بی شک تداوم بازداشت دانشجویان و نسبت دادن اتهامات واهی و تکراری به دانشجویان آزادی خواه نتیجه ای جز تداوم اعتراض ها و برملا ساختن اهداف شوم طراحی پروژه امنیتی برای دانشجویان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری را در بر نخواهد داشت.
میتوان رشته این چنگ گسست
میتوان کاسه این تار شکست
میتوان فرمان داد:
هان، ای طبل گران
زین پس خاموش بمان
به چکاوک اما نتوان گفت مخوان!
روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر
(پلی تکنیک تهران)
۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۸
________________________________________
از خبرنامه امیرکبیر-پایگاه خبری تحلیلی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر: http://www.autnews.ws

منبع: 
خبرنامه امیرکبیر

افزودن نظر جدید