در مراسم گرامیداشت کشته شدگان زلزله هرچه گسترده تر شرکت کنیم

براثر زلزله آذربایجان شرقی بسیاری ازساکنان شهرهای ورزقان، اهر و روستاهای اطراف کشته شده، بسیاری زخمی و هزاران نفر بیخانمان گشتند. به مناسبت گرامیداشت کشته شدگان و ابراز همدردی با بازماندگان مراسمی در شهر تبریز روز یکشنبه مورخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار خواهد شد.

ما امضا کنندگان زیر از کارگران، دانشجویان، زنان و مردان و جوانان آگاه و فعال می خواهیم در این مراسم فعالانه شرکت کنند. با شرکت خود در این مراسم ضمن اینکه تسلای خاطر خانواده و هموطنان باشند، در همین حال رنج و مشکلات مردم زلزله زدە را که هم اکنون بی خانمان و در سرما مانده اند به گوش همه برسانند. از مردم شریف و نوع دوست بخواهند برای رفع مشکلات این عزیزان هرچه گسترده تر و متحد تر دست به اقدامات عملی بزنند. بگویند که هر روز هوا سردتر می شود در نتیجه مشکلات بی خانمانی صد چندان می گردد.

تا دیر نشده باید با هدف بر طرف کردن مشکل اسکان زلزله زدگان متشکل شده و با برنامه های دقیق دست به کارهای عملی بزنیم .

امروز ضمن اینکه ابراز همدردی و غمگین بودن از نظر روحی تسلای خاطر است اما بیشتر از آن و بیشتر از اشک ریختن، حمایت های عملی و کمک های مادی مورد نیاز هم وطنان است.

کارگران ، دانشجویان و جوانان آگاه:

باید باسازماندهی دقیق و متناسب با شرایط ایران اقدام به هدایت و رهبری نیرو ها و پتانسیل عظیم کمک های مردمی به سوی زلزله زدگان کنید. با اطمینان می توان گفت اگر مردم بدانند از طریق کارگران، دانشجویان و جوانان فعال و آگاه کانال مطمئینی به وجود آمده است، دریای بیکرانی از کمک های مردمی به سمت زلزله زدگان سرا زیرخواهد شد. شما به طور عاجل این اطمینان را به هموطنان بدهید، سپس به بینید که خلق های ایران هرگز همنوعان خود را تنها نمی گذارند. بدون ترس و واهمه و هر چه سریعتر دست به کار شوید از این که شما را دستگیر و زندانی کنند نهراسید، اقدامات شما هر چه گسترده و توده ای تر شود به همان اندازه دستگیری شما کمتر خواهد شد.

کارگران، دانشجویان و جوانان آگاه :

عرصه حمایت و کمک رسانی به هموطنان زلزله زده، عرصه گسترده ای جهت محک زدن میزان نوع دوستی، آگاهی و توانایی های برنامه ریزی و اجرایی شما است. که امکان انجام وظایف انسانی و کسب تجربیات لازم برای انجام کارهای بزرگتر را پیش روی شما قرار داده است. در نتیجه با اقدامات دقیق، ضمن انجام وظایف انسانی، درقبال هموطنان زلزله زده، خود را به دانش و توانائی بیشتر سازمانیابی و سازماندهی مجهز کنید.

ما ضمن گفتن تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان، از تمامی مردم می خواهیم در مراسم روز یکشنبه شرکت کنند و در این مراسم خواستارآزادی بدون قید و شرط جوانانی باشند که برای کمک رسانی به زلزله زدگان در منطقه ورزقان و اهر کمپ های کمک رسانی بر پا کرده بودند، که وسط ماموران جمهوری اسلامی با اتهامات دروغین دستگیر شده اند.

ضمن عرض تسلیت به شماخانواده کشته شدگان وهم وطنان امیدواریم ابراز همدردی مارابپذیرند.

 

زندان مرکزی تبریز

شاهرخ زمانی و محمد جراحی

۱۱/۶/۱۳۹۱

 

 

به یاد داشته باشیم که مردم متحد هرگز شکست نمی خورد

افزودن نظر جدید