تسلیت نامه در سوگ مادر زنده یاد توماج

با کمال تأسف اطلاع یافتیم، خانم قربان تأج ائجه مادر زنده یاد شیرمحمد درخشنده توماج، روز ششم آذر برابر ۲۶ نوامبر در روستای یولما سالیان ترکمنصحرا دیده ازجهان فرو بست.

ما یاران و دوستداران زنده یاد توماج خود را شریک سوگواری خانواده در فقدان آن عزیز فداکار و مقاوم می دانیم، که بر اثر شقاوتهای مقامات و کارگزاران رژیم جمهوری اسلامی ایران بر مبارزین و مردم ترکمنصحرا متحمل رنج های فراوان گردید. او بعداز قتل دلخراش و ناجوانمردانه شیرلی توماچ، حاجی طوواق واحدی، حکیم مختوم و حسین جرجانی چون زنی شجاع و مادری فداکار، به مبارزین راه آزادی و عدالت همواره امید می داد. و با سخنرانی های آتشینی که با زبان ساده ای بیان میداشت و از طریق تشکل های سراسری در سطح ایران نیز منعکس میگردید، نقش قابل توجهی را در بسیج و پایداری مردم ایران و ترکمصحرا داشت.

دریغ و افسوس که بسیاری از یاران و دوستداران زنده یاد توماج، بخاطر شرایط دیکتاتوری و مهاجرت امکان شرکت در مراسم تشییع جنازه ی این مادر رنجدیده و فراموش نشدنی را ندارند. ولی قلب و روح تمامی ما با بازماندگان و دوستداران قربان تأج انه خواهد بود.
ما دوستان و همرزمان توماج درگذشت مادر را به همه بازماندگان ایشان تسلیت می گوئیم و برایشان صبر و بردباری آرزو می کنیم.

دکتر بردی آهنگری، دکتر خانگلدی اونق، تاجی طالبی، یوسف کـُر، مریم محمد زاده، غفور گوگلانی، وهاب انصاری، رشید آهنگری، رضا جوشنی، جعفر پیری، سبحان قلیچ تقانی، موخی بصیری، حاجی محمد نورانی، حسن جعفری، احمد بابانی، حاجی محمد کـُر

*-علاقمندان به امضای تسلیت نامه ی بالا می توانند به امیل آدرس زیر خبر دهند:
tms_da@yahoo.com

 

منبع: 
اخبار روز
بخش: 

افزودن نظر جدید