به خواست مردم احترام بگذارید، استعفا دهید!

اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع ازحقوق بشرکردستان درنامه یی به آموزش وپرورش جمهوری اسلامی ایران خواست تادرجهت احترام به خواست افکار عمومی عذرخواهی نموده واستعفا دهد. متن کامل نامه اجلال قوامی به این شرح است:

باردگر حادثه یی بس دهشتناک و این بار در روستایی به نام شین آباد در حومه پیرانشهر کودکان مظلوم و بی پناهی را در کام خود فروبرد. این کودکان مظلوم و بی پناه در اتش نسوختند، بلکه در آتش غفلت ما سوختند.

نمایندگان مجلس باز بی کفایتی وزیر بر آنان مسجل می شود و تصمیم می گیرند استیضاحش کنند، ولی به یاد نمی آورند که پیشتر قصد چنین کاری را داشتند اما به جایی نرسیدند. نمایندگان مجلس چون باید نماینده مردم باشند، وظیفه دارند پیگیر مسئله باشند و مجلس نیز با تشکیل کمیته ایی روند درمان و بازگشت این دانش آموزان به زندگی را دنبال کند. آیا نباید بازرسی باشد که شیوه هزینه کردن منابع استانداردسازی مدارس را بررسی کند؟ براستی دادگستری اذربایجان غربی چرا ساکت مانده، مگر نه این است که کودکانی جان سپردند و برخی دیگر صدمه دیده اند؟ اکنون این پرسش مطرح است که تا چه هنگام وزیر آموزش و پرورش شیوه نظارت جدی بر ایمنی یک پنجم جمعیت کشور را خواهد آموخت؟

اینجانب ضمن اظهار همدردی با خانواده داغدار نوگلان پرپرشده مجدانه از وزیر محترم آموزش وپرورش می خواهم  در جهت احترام به خواست افکارعمومی و پذیرش عدم مدیریت خویش استعفا داده تا مرهمی باشد با آلام این خانواده ها.

اجلال قوامی

سخنگوی سازمان دفاع ازحقوق بشرکردستان

منبع: 
سازمان دفاع ازحقوق بشرکردستان
بخش: 

افزودن نظر جدید