اجبار " برای پوشش زنان" ، بخشی از خشونت علیه زنان جامعه ماست

پروین بختیارنژاد : آنچه که در حال حاضر در خصوص حجاب زنان ما شاهد آن هستیم، نوعی برخوردهای افراطی از سوی فمنیست های سکولار در طرد حجاب برای همیشه است. بدون آنکه به این نکته توجه داشته باشند که نوع پوشش زنان در جوامع مسلمان باید بطور خودجوش و از جانب خود زنان دچار تغییر و تحول شود و نه با تحت فشار قرار دادن زنان، توسط زنان دیگر."

 خانم  پروین بختیار نژاد ! این یکی از  بد ترین نوع داوری هاست که میتواند صورت گیرد . داشتن و برداشتن حجاب هیچ وقت سوژه مورد نظر مردم ایران و یا اقشار روشنفکر و بقول شما " فمینیست های  سکولار " نبوده است . بلکه همه مخالفتها ی نیروهای سکولار، بر سر حکم "اجبار" بوده است که با هیچ عقل سلیمی جور در نمی آید. انتخاب پوشش هر کس به خود شخص مربوط میشود و روشنفکران سکولار هم چیزی بیشتر از این نمی خواهند. اما شما در این مقاله  سعی در بستن چشم خود نموده اید وبطریقی  از همه داستانهای حلال  و حرام دستگاه دولت دینی و تجاوز آنها به حریم خصوصی شهروندان دگراندیش ایرانی حمایت کرده اید. مگر همه زنان "جوامع مسلمان" و بطور مشخص  کشور ایران، مسلمان و یا خواستار حجاب هستند؟ مگر همه زنان مسلمان ایران طرفدار پوشش اجباری هستند؟

امروز نیمی از جمعیت کشور ما ایران را زنان تشکیل میدهند و شاید تقریبا نیمی از افراد تحصيل کرده  و روشنفکران این جامعه، زنان هستند . لطف نمایید برای این جمعیت چند میلیونی چادر و چاقچور ندوزید. حکم و " اجبار" برای پوشش زنان ، بخشی از خشونت علیه زنان جامعه ماست. چه نا درست و دور از انصاف، که فشار احکام شریعت و فناتیزم اسلامی را نمی بینید، ولی حکم می دهید که " نوع پوشش زنان در جوامع مسلمان باید بطور خود جوش و از جانب خود زنان دچار تغییر و تحول شود و نه فشار قرار دادن زنان، توسط  زنان دیگر ". با این دلایل شما، دیگر  هر گونه فعالیت مدنی را باید تعطیل کرد و همه و همه چیز را به بر زمان گذاشت و همچنین پذیرفت که نباید زنان "سکولار " دیگر زنان را تحت فشار قرار دهند! شما هم میدانید که اگر  اینجا و آنجا هنوز نیم نفسی هم در عرصه فعالیتهای مدنی توسط  زنان ایرانی نمودی از خود نشان میدهد، بدون از جان گذشتگی و تلاش پیگیر همین زنان سکولار، امکان پذیر نمی شد که شما به آنها عیب و ایراد می بندید! بیش از نیم قرن است همین زنان سکولار ، و  همین زنان " افراطی سکولار " اسیر زندانهای رژیم های شاهنشاهی پهلوی و جمهوری اسلامی بودند و هستند  یا که  جان عزیز شان را برای آگاهی، رهایی از بند جهل و خرافات و زندگی  بهتر ، مساوات  اجتماعی ، برابر حقوقی زنان و مردان  و .. از دست داده اند .  يکصد سال از یپیشتازی مبارزه سکولار های ایران علیه تحجر دینی میگذرد و به جرأت میشود گفت نکته و نگاهی در  جهت پیشرفت مدنیت، حقوق و حقوق شهروندی، آزادی و دموکراسی و بویژه حقوق زنان و کودکان، تحزب و تشکل های صنفی و ... نیست که با فکر و تلاش خستگی ناپذیر سکولار های ایران مرتبط نباشد.  شما هم  خوب میدانید که  مشهور ترین بر آمد های تاریخی زنان در برابر تحجر دینی، از پرده برون آمدن و حجاب برکشیدن بوده و است!

امروز  تاریخ زوال حکومت دینی ایران بیشتر از هر چه و هر چیز به همین حجاب  زنان آونگ گشته است که اگر این حجاب نباشد جمهوری بنام اسلامی هم نخواهد بود!  خانم بختیار نژاد! عیب دیگر نگاه شما به مقوله حجاب این است که گویا این امر  کاملا زنانه است و اعتراض به آن فقط به زنان مربوط میشود !  طبیعی است که اینگونه مطالب جانبدار! توهین به همه مردانی هم است که دیگر اندیش هستند و یا مثل شما نمی اندیشند.

 

بخش: 

افزودن نظر جدید