نامه شاهرخ زمانی به بانکی مون، ناوی پيلان و احمد شهيد

از : شاهرخ زمانی

به : بانکی مون،  ناوی پیلان و احمد شهید

موضوع : زندانیان سیاسی در خطر مرگ تدریجی قرار دارند

 

جنابان بانکی مون،  و احمد شهید ریاست سازمان ملل  کمیته حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر و خانم ناوی پیلای کمیسر عالی سازمان ملل

سلام و درودهای گرم و صمیمانه من و تمام مبارزان دربند  عقیدتی، سیاسی،  صنفی و مدنی را از زندانهای جهنمی جمهوری اسلامی پذیرا باشید .

انبوه یارانم طی نامه های متعدد در مورد نقض حقوق  اولیه و قانونی از جمله  در چارچوب قوانین  تمامی نهادهای حقوق انسانی که قبلا" چندین بار برای آن مقامات عالی قدر ارسال نموده ایم و لیکن علیرغم درخواستهای گوناگون توسط شما و نهادهای زیربط هیچ تأثیری در رفتار خشونت آمیز،  غیرقانونی و ضد بشری جمهوری اسلامی نگذاشته است به طوری که هیچکدام از مسئولین حکومت  کوچکترین احترام و پایبندی به میثاق های جهانی ندارند .

در تأیید فوق آیت اله صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی در 14 اردیبهشت امسال ضمن حمله به تمامی حقوق انسانی و دفاع از حکم اعدام و دیگر قوانین فوق ارتجاعی مانند سنگسار،  قصاص،  تازیانه، قطع دست و پا و... اعلام کرده و گفته است :ما حقوق بشر وارداتی نمی خواهیم.

 با اینکه حقوق بشر با  30  ماده، از مهمترین میثاق های بین المللی و دست آورد های تاریخی انسانها است او (صادق لاریجانی)بدون توجه به نهاد و قوانین حقوق بشری مورد امضا و تأیید جمهوری اسلامی، تأکید کرد ما هر چه مایل باشیم، خواهیم کرد، این اعتراف مقام اول قوه قضاییه عین واقعیت است، حقیقتا" سران و ماموران این نظام هر عمل ضد انسانی را که بخواهند انجام می دهند.

دستگیری بدون حکم،کارگران،  زنان،  دانشجویان، خبرنگاران،  وکلا،  کارگردانان،  روزنامه نگاران،  وبلاگ نویسان و تمامی دگراندیشان و صدور حکمهای سنگین سفارشی اداره اطلاعات،  تهدید و بازداشتهای مخفیانه و اعدامهای فله ای روزمره، فقط بخش بسیار کوچکی از اعمال ضد انسانی حکومت جمهوری اسلامی است که به بیرون درز می کند و تماما"مورد تایید،  تاکید و از افتخارات اجرایی صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه می باشند، که یکی از آمرین و عاملین اجرایی ضد انسانی موارد فوق است.

ما جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر طی نامه آخری در فروردین ماه به شما عالی جنابان موارد قانونی زندانیان کشور را یادآوری کردیم از جمله در نامه ای 15 ماده ای به نام جان زندانیان در خطر است با  امضای صالح کهندل، خالد حردانی و شاهرخ زمانی ضمن اشاره به موارد مشخص تأکید کردیم:  هدف جمهوری اسلامی با اعمال شدیدترین شکنجه روحی و جسمی، کشتن و نابودی250 زندانی عقیدتی  سیاسی می باشد، که به نمونه های آن  در سال گذشته  اشاره کردیم پس از آن نامه، تنها طی یک ماه افرادی مانند علیرضا کرمی خیرآبادی و محمد شهبازی تحت فشارهای رژیم جان باختند این کشته شده ها غیر از 6 نفر هموطنان سنی مذهب است که مستقیمان توسط رژیم اسلامی با اجرای حکم اعدام به قتل رسیده اند.

عالی جنابان، زندان رجایی شهر با 250 زندانی سیاسی،  عقیدتی،  مدنی و صنفی با حدود 45 زندانی حبس ابد و زندانیانی با حبسهای سنگین از 5 سال تا 40 سال گورستان مرگ تدریجی انسانها و حقوق مردم می باشد این زندانیان از کوچکترین حقوق قانونی حتی قوانین مصوب خود رژیم از جمله  قوانین مصوب سازمان زندانها  محرومند؛ از فضای زندگی 2 متری به جای 15 متر،  مرخصی،  ملاقات حضوری، هواخوری دو ساعته به جای 10 ساعت، نبود کار در بیرون و داخل، عفو و آزادیهای مشروط،  موردی و عمومی،  عدم دسترسی مطلق به امکانات آموزشی و ورزشی و تفریحی موجود در زندان،  وضعیت درمانی اسفبار که طی 7 ماه 6 نفر به علت بیماریهای پیش پا افتاده مرده اند و تقریبا" همه زندانیان دچار سوء تغذیه و مبتلا به انواع بیماریهای ویروسی به دلیل آلودگی محیط هستند، قطع تلفن،  قطع مطلق تغذیه مفید و جایگزینی سویای حیوانی و چیزهایی که قابل خوردن نیستند و مستقیما" به ظرف آشغال ریخته می شوند، توزیع علنی مواد مخدر و قرص های روانگردان توسط اداره اطلاعات برای نابودی زندانیان،  یورش و حمله بیش از صد نفری به همراه ضرب و شتم به صورت روزمره در بندهای 14 گانه به طوری که در یکی از این یورشها به بند سیاسی در اردیبهشت امسال نامق محمودی پیرمرد 62 ساله زخمی شد، شکنجه علنی و کتک کاری هر روزه مخصوصا" در بندهای عادی که چندین نفر دچار جراحات سنگین شدند، از جمله رسول ... و  شهرام احمدی زندانی اعدامی که به دلیل ضرب و شتم دچار خونریزی داخلی شده است.

پرونده سازی های مجدد با اتهامات دروغین برای زندانیان توسط اداره اطلاعات، مانند سیف زاده وکیل دانشجویان زندانی، خالد حردانی مبارز اهوازی، هوشنگ رضا شریفی بوکانی و  شاهرخ زمانی فعال کارگری و... و تهدید آشکار علیه فعالین کارگری،از جمله شاهرخ زمانی درست روز کارگر امسال به اتهام توهین به رهبری به دادگاه نیابتی احضار و  مورد محاکمه قرار گرفت، خالد حردانی به همین جرم توسط دادگاه انقلاب مجددا" محاکمه شد .

تمامی حکمها  به سفارش اداره اطلاعات پیش از جلسه دادگاه بدون کوچکترین دلیل قضایی و دادگاههای صالحه تعیین شده است که در دادگاه های نمایشی  و بدون وجود هیئت منصفه، بدون حضور وکیل مدافع به صورت غیر علنی و چند دقیقه ای که حتی به زندانی اجازه دفاع داده نمی شود قرائت و ثبت می گردد.

در 4 اردیبهشت امسال 8 نفر قربانی پرونده سازی و اتهامات اداره اطلاعات  توسط قاضی مزدور اطلاعات برزگری در کمتر از 70دقیقه بدون کوچکترین اجازه صحبت در دفاع از خود محاکمه شدند .

خود من هم بدون کوچکترین مدرک به 11 سال زندان محکوم شدم وکیل من وقتی از قاضی سوال کرد که آقای قاضی شما با استناد به کدام ماده قانونی و اسناد و مدارک موجود در پرونده سفارش اداره اطلاعات را به عنوان حکم تأیید و ضادر کردید رئیس شعبه یکم دادگاه انقلاب آقای حلمبر (مأمور اداره اطلاعات با کد 11 که قبل از قاضی شدن بازجو و شکنجه گر بوده است) گفت:  بنده در سلسله مراتب پیچیده کنونی یک فرمانبردارم.

یک کارشناس دیوان عالی در برابر سماجت مادرم که  وضع  پسرم چگونه خواهد بود؟

تاکید کرده بود من چیزی در پرونده پسر شما که قاضی با استناد به آن بتواند حکم صادر کند ندیدم، با این حال 18 ماه است به دنبال اعتراض من تا همین امروز پرونده من در شعبه 29 دیوان عالی که معروف به شعبه اداره اطلاعات است خاک می خورد .

آقای سیف زاده قاضی و وکیل، در جهت اثبات غیرقانونی بودن اعمال قوه قضاییه،  غیرقانونی بودن دادگاههای انقلاب و محاکمات فرمایشی تحت نظارت قوه قضاییه را تاکید صد در صد ضدیت با حقوق بشر می داند.

رسول بداغی معلم مبارز و مدافع حقوق صنفی معلمان، همچنین مدافع تحصیل رایگان برای دانشجویان و دانش آموزان است که با چنین اتهامی محاکمه شده و به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.

زندان رجایی شهر تبعیدگاه وزارت اطلاعات در سراسر کشور است، صالح کهندل از زندان اوین، خالد حردانی از زندان اهواز  و شاهرخ زمانی از زندان تبریز و... به این زندان تبعید شده اند.

عالی جنابان به طوری که جناب احمد شهید به وفور در گزارشات اخیر خود  در مورد نقض حقوق بشر آورده و آقای صادق لاریجانی علنا" تاکید کرد که جمهوری اسلامی به حقوق بشر وارداتی اعتقاد ندارد و همینطور آقای دولت آبادی دادستان کل علنا" در مورد زندانیان سیاسی مخصوصا" رجایی شهر گفته بود : اعدام لطف بزرگی به این زندانیان است ما آنها را ذره، ذره خواهیم کشت اعدام و کشته شدن بیش از 10 نفر در یک ماه گذشته به طور نمونه علیرضا کرمی خیرآبادی و محمد شهبازی، شهرام احمدی و... از نتایج اعمال ضد انسانی مقامات جمهوری اسلامی می باشد لذا برای جلو گیری از این کشتار هدفمند و علنی نیاز به مبارزه دائمی و استقامت اگاهانه است که شما می توانید با اعزام کمیته حقیقت یاب و اقدامات پیشگیرانه با دعوت به اعتراض و تجمع  نهادهای جهانی حامی حقوق انسان ها و اقدام مشترک ملتها علیه زندان و شکنجه توسط جمهوری اسلامی، بخصوص با اقدامات دیپلماتیک جلوی کشتار زندانیان را بگیرید .

از تلاشهای شما صمیمانه قدردانی می کنم

 

شاهرخ زمانی

15 اردیبهشت 1392

افزودن نظر جدید