برادران کرد پور را بدون قید و شرط آزاد کنید.

تهدید وکلای مدافع، نقض حقوق بشر است.خسرو و مسعود کُردپور در روزهای هفدهم و نوزدهم اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در شهر مهاباد بازداشت شدند و پس از چند ماه حبس انفرادی در ارومیه به زندان مهاباد انتقال یافتند. بنابر گزارشهای دریافتی محاکمه برادران کردپور روز چهاردهم مرداد ماه در دادگاه انقلاب شهر مهاباد برگزار شد.

براساس این گزارش خسرو کُردپور از سوی دادستان عمومی به محاربه از طریق اجتماع و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبر ایران، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی متهم شده است .

همچنین در کیفرخواست صادره برای مسعود کُردپور اتهاماتی نظیر اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبر ایران، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی وارد شده است.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن رد اتهامات کلیشه ای و بی پایه واساس که سالهاست از سوی مقامات امنیتی و قضایی نسبت به فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران در مناطق کردنشین  اظهار می شود، برادران کردپور را فقط روزنامه نگار و فعال حقوق بشر می داند که فعالیتهای آشکار و روشنی در حوزه اطلاع رسانی و خبر داشته اند و خواستار آزادی  فوری و بدون قید وشرط این دو فعال حقوق بشر و روزنامه نگار است.

همچنین سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز نگرانی نسبت به احتمال بازداشت آقای کمال حسینی از دیگر همکاران آژانس خبری مکریان به مقامات امنیتی هشدار می دهد تهدید وکلای این دو فعال کرد، آقایان نعمت احمدی، عباس جمالی و عثمان مزین نقض اشکار حقوق بشر و حقوق مدنی است؛ در حالی که وکلای مدافع باید از نظر امنیتی و قضایی آزاد و مستقل باشند.

افزودن نظر جدید