نامه به پارلمان هلند

به: ریاست،  نمایندگان و رهبران فراکسیونهای پارلمان هلند

خانم فان میلتنبورخ، ریاست محترم پارلمان هلند، 

بیست و پنج سال از یکی از هولناک ترین جنایات سیاسی تاریخ معاصر ایران و جهان گذشت. بیست و پنج سال پیش در چنین روزهایی سران  جمهوری اسلامی ایران، به فرمان مستقیم آیت الله خمینی، هزاران تن از رزمندگان راه آزادی و عدالت اجتماعی در میهن ما را، که در زندانهای جمهوری اسلامی محبوس بودند، به جوخه های مرگ سپردند. تاکنون نام و مشخصات نزدیک به 5٠٠٠ نفر از این جانباختگان از طرق مختلف در اختیار ارگانهای بین المللی از جمله عفو بین الملل قرار گرفته است. بیست و پنج سال پیش هیات های سه نفره مرگ، که به فرمان خمینی و تایید اغلب رهبران وقت جمهوری اسلامی تشکیل شده بودند، به زندانهای کشور اعزام شدند تا هر کس که گامی در جهت استقرار صلح و دمکراسی برداشته بود را از دم تیغ بگذرانند. چنین نیز شد.

از آن زمان تاکنون، خانواده های جانباختگان این کشتار غیرانسانی، فعالان و نهادهای حقوق بشری، مطبوعات روشنگر ایرانی و خارجی، احزاب و سازمانهای سیاسی دمکراسی خواه ایرانی تلاشی خستگی ناپذیر را برای افشای این جنایت علیه بشریت و کوشش برای دادخوهی عادلانه آن به کار گرفته اند.

می توان گفت که امروزه عموم نهادهای سیاسی معتبر جهانی از وقوع قتل های دهه شصت و سال ١٣٦٧ در ایران با خبرند و اکثر این نهادها یک یا چند بار از این جنایتها ابراز انزجار کرده اند.

 

خانمها و آقایان گرامی،

در سالی که گذشت برای نخستین بار همکاران شما در پارلمان کشور کانادا، کشتار جمعی زندانیان سیاسی ایران در تابستان ١٣٦٧ را جنایت علیه بشریت دانستند و ضمن گرامیداشت یاد قربانیان مدفون در قبرهای جمعی گورستان خاوران و دیگر خاک های سرد سراسر ایران که فرزندان دربند این مردم طی آن تابستان و پائیز خونین را در خود فرو بلعیده‌اند، روز اول سپتامبر را به عنوان روز همبستگی با زندانیان سیاسی ایران اعلام کردند. ما به نوبه خود این تصمیم انساندوستانه و شجاعت اخلاقی پارلمانترهای کانادایی را ارج نهاده و بر این باوریم که تنها با اتحاد عمل همه جهانیان آزاده و صلح خواه است که می توانیم از وقوع دوباره جنایاتی از این دست جلوگیری کنیم.

ما شما را به محکوم کردن این جنایت ضدبشری و پیوستن به حرکت شجاعانه و انسانی همکارانتان در پارلمان کانادا فرا می خوانیم.

 

با احترام

از طرف کمیته همکاری احزاب و سازمانهای سیاسی ایرانی در هلند

سیامک کلهر 

siamak_kalhor@yahoo.com

آمستردام، هجدهم  سپتامبر ٢٠١٣

 

احزاب و سازمانهای شرکت کننده در کمیته همکاری احزاب و سازمانهای سیاسی ایرانی در هلند:

سازمان فدائیان خلق ایران اکثریت - هلند

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران - هلند

حزب کوملە کردستان ایران - هلند

حزب دمکرات کردستان ایران - هلند

حزب تودە ایران – هلند

افزودن نظر جدید