23 آبان روز عزای عمومی درکردستان

مردم آگاه و شریف کردستان !

درطی چند روز گذشته قوه قضاییه ی حکومت اسلامی بی اعتنا به هشدار سازمانها و نهادهای حقوق بشری حکم اعدام سه جوان کرد را بدون اطلاع خانواده و وکلای آنها به مرحله اجرا گذاشت. حبیب‌الله گلپری‌پور، رضا اسماعیلی و شیرکو معارفی سه زندانی سیاسی کردی بودند که در چند سال گذشته از سوی نیروهای امنیتی ایران بازداشت و پس از تحمل ماهها شکنجه و اسارت، در دادگاهای غیر علنی و بدون حضور هیئت منصفه به اعدام محکوم و طی چند روز گذشته اعدام گردیدند.

درحال حاضر بیش از سی زندانی سیاسی و عقیدتی کرد محکوم به اعدام در زندان های ایران بسر می برند و احتمال اجرای حکم، جان آنها را تهدید می کند.

ما نهادهای مدافع حقوق بشر پیشنهاد می‏کنیم روز پنجشنبه 23 آبان ماه تحت عنوان روز عزای عمومی، مردم كردستان ضمن حضور بر مزار جان باختگان راه آزادی و دمکراسی با خانواده های آنها دیدار و ابراز همدردی نمایند.

امضا کنندگان این فراخوان از مردم کردستان انتظار دارند با حمایت از خانواده های دیگر زندانیان سیاسی و مدنی محکوم به اعدام، دراعتراض به اجرای احکام اعدام بعنوان یک جنایت ضد بشری همصدا شوند و نارضایتی خود را به شیوه های مدنی از نقض اشکار حقوق بشر در کردستان ایران به گوش جهانیان برسانند.

ما از احزاب، سازمان‏های سیاسی و رسانه‌های جمعی درخواست می‏کنیم که با ما هم صدا شده‌، این اقدام را تایید و از مردم و هوادارانشان بخواهند که در این حرکت جمعی شرکت نمایند.

آزادیخواهان سراسر جهان! سازمان‏های مدافع حقوق بشر! وجدان‏های بیدار!
با پشتیبانی از این حرکت اعتراضی، در کنار ملتی مظلوم و حق طلب قرار می‏گیرید که ده‏ها سال است قربانی تجاوز و انواع جنایات ضد بشری شده‌ است. مردم کردستان مانند دیگر ملل، حق دارند از حقوق انسانی شناخته شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر و منشور ملل متحد برخوردار گردند. همراه با مردم کردستان در روز عزای عمومی، نشان دهید که حقوق بشر میتواند و باید شامل سراسر جهان و همه ملت‏ها ‏باشد.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

گروه دفاع از حقوق بشر كرد

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

کوردوسایتد واچ - چاک -کمیته شرق کردستان

كميته كردهاى مقيم امريكا براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران

زنان صلح مريوان

منبع: 
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

برای حکومت اسلامی فرقی نمیکند تو کی هستی چند ساله هستی و اهل کجائی ... یک کلام او میکشد تا زنده بماند و به همین دلیل آزادیخواهان و فعالان حقوق بشری همه با هم یکصدا می شویم بر علیه اعدام