پیام تبریک بمناسبت هفتاد و دومین سالگرد تاسیس حزب تودە ایران

رفقای گرامی!

بمناسبت فرا رسیدن هفتاد و دومین سالگرد تآسیس حزب توده ایران، گرم ترین درودها را به شما تقدیم می کنیم.

کشور ما در وضعيت بحرانی و دشواری قرار دارد. دولت احمدی نژاد که از حمايت گسترده خامنه ای برخوردار بود، کشور ما را به جهات مختلف به سوی فاجعه سوق داد. با وجود درآمد ٦٠٠ ميليارد دلاری در طی هشت سال، اقتصاد کشور با بحران عميق رکود ـ تورمی روبرو شد، فقر و بيکاری به طور بی سابقه ای گسترش يافت، نرخ تورم به بيش از ٤٠ در صد رسيد و نرخ رشد اقتصادی به منفی ٤.٥ درصد رسيد و اقتصاد کشور کوچکتر گرديد. از سوی ديگر خطر حمله نظامی به کشور ما افزايش يافت.

خوشبختانه توافق ژنو سايه يک جنگ خا نمانسوز را از سرکشور ما، منطقه و جهان دور کرد. تحريم های اقتصادی در طی چند سال گذشته و به ويژه در دو سال گذشته براقتصاد کشور و زندگی مردم ما به ويژه کارگران و زحمتکشان تاثيرات مخرب گذاشته است. برون رفت از بحران اقتصادی بدون رفع تحريم ها امکان پذير به نظر نمی رسد. بر پايه توافق ژنو، تحريم ها تشديد نمی شوند و برخی تحريم ها هم برداشته می شوند. اين امر به اقتصاد کشور امکان تنفس می دهد و اندکی از فشار طاقت فرسا بر زندگی مردم کاسته می گردد.

اما ما نگرانيم که حل بحران هسته ای با برداشته شدن فضای امنيتی و باز شدن فضای سياسی همراه نشود و سرکوب و اعدام تداوم يابد و يا تشديد شود بر طبق گزارش اخیر عفو بین الملل نقض حقوق بشر در ایران هم چنان ادامه دارد و در ماه های گذشته اعدام ها تشديد شده است. وضعیت حقوق بشرایران برای چندین سال تحت الشعاع بحث برنامه‌ای هسته‌ای کشور در سطح بین المللی و ملی قرار داشته است و حال با توجه به توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت های جهانی، دیگر نباید هیچ تاخیری در پرداختن به وضعیت حقوق بشر ایران وجود داشته باشد.

رفقای عزیز،

دغدغۀ مرکزی در اوضاعی که در سطور فوق ترسیم شده، آیندۀ ایران و نقشی است که نیروهای چپ می توانند و باید در "گذار کشوراز رنجها و مخاطرات" و نیل به آینده ای پرفروغ به عهده داشته باشند. به باور سازمان ما ایفای این نقش مستلزم حضور یک نیروی چپ مقتدر در صحنۀ سیاسی کشوراست و این خود مستلزم برنامۀ مشخص برای شکل بخشیدن به این نیرو است. سازمان ما برای پاسخگوئی به این الزام طریق شکل دهی به حزب بزرگ چپ را برگزیده است. اميدواريم که حزب شما هم برای وحدت چپ ايران برنامه و نقشه خود را تدوين و اعلام کند.  

رفقای گرامی

ما در پا یان یک بار دیگر تبریکات مان را بابت برگزاری هفتاد و دومین سالگرد تآسیس حزب توده ایران ابراز می داریم و بیشترین موفقیت را برای شما آرزومندیم.

سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) تورنتو – کانادا

 ۹ آذر ۱۳۹۲ - 30 نوامبر 2013

بخش: 

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

رفقای گرامی ، پیشنهاد دعوت سازمان اکثریت از حزب توده ایران برای انحلال خود و تشکیل "حزب بزرگ چپ " دعوتی جدی و قابل اعتنا نیست. پیشنهاد حزب توده ایران در این باره همواره شعار جبهه متحد نیروی های چپ بوده و هست .