اعزام یک ونیم میلیون روحانی به مدارس، نشانگر شکست برنامه های آموزشی رژیم

 

در دهم فروردین ماه امسال حجت الاسلام محسن مللکی، دبیر ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش، اعلام کرد که 1.5 میلیون روحانی به مناسبتهای مختلف در مدارس کشور حضور می یابند تا به انجام امور تبلیغی و مذهبی بپردازند و روزی 2 ساعت از طلبه ها و روحانیون خوشفکر و توانمند در پیشبرد این اهداف استفاده می شود که بدون دریافت حقوق و دستمزد خواهد بود.  

آقای ملکی در سخنان خود روحانیون را خوشفکر و توانمند خوانده است. خوشفکری و توانمندی روحانیون طبق سخنان حجت الاسلام ملکی طی 35 سال گذشته در پیامدها و اثرات فاجعه بار و زیانبخش در تمام عرصه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و آموزشی به اثبات رسیده است. ایشان در ادامه سخنان خود بر دانش آموزان منت می گذارد که روحانیون، یعنی مرفه ترین قشر جامعه که هرکدام با توجه به میزان تقرب به درگاه ولی فقیه ثروت انداوخته اند، در ازای خدمات آموزشی خوشفکرانه و توانمند انه خویش حقوق دریافت نمی کنند.

اعزام یا در واقع تهاجم 1.5 میلیون طلبه به مدارس تلاش مجدد و گسترده تر با هدف جهت دادن به افکار دانش آموزان در مسیر دیدگاه ها و باورهای جمهوری اسلامی، نشانگر شکست و بی ثمر بودن برنامه های آموزشی رژیم از آغاز تاکنون  است. جمهوری اسلامی نتوانست به اهداف  خود در زمینه های آموزشی دست یابد و دانش آموزان را براساس باورهای خود تربیت کند. در طی 35 سال گذشته رژیم با برخورداری از تمام امکانات خود یعنی مدیریت مؤسسات آموزشی، برنامه ریزیهای آموزشی، تدوین کتابهای علوم انسانی و اجتماعی براساس آموزه های اسلامی و تحریف تاریخ ایران و جهان، به ویژه تاریخ معاصر، تنزل دادن نقش چهره های ملی و مردمی و برجسته کردن نقش روحانیت در مبارزات سیاسی مردم ایران و همچنین اخراج هزاران معلم آگاه و دلسوز و جایگزینی آنان با آموزگاران مکتبی، برگزاری سمینارهای آموزشی و برگزاری مسابقات قرائت قران و اطلاعات دینی و اختصاص بخشی از سوالات کنکور به اطلاعات دینی و تبلیغات گسترده از طریق رسانه های گروهی که در انحصار رژیم اند و دیگر تلاشها در این راستا، نتوانست افکار و باورهای خود را به دانش آموزان تحمیل کند و تنها بربخش ناچیز و اندکی از آنان اثر گذاشت.

علت اصلی و اساسی شکست رژیم در برنامه های آموزشی و تربیتی عدم تطابق این آموزه ها با واقعیات جامعه و ناهماهنگی این باورها با زندگی واقعی مردم است. میلیونها دانش آموز در زندگی روزانه خود چگونگی دوگانگی و تضاد گفتار و کردار رهبران رژیم را درمی یابند و از این رو تبلیغات و آموزه های رژیم اثرگذار نخواهند بود. بدیهی است که هدف از گسیل میلیونی لشکر طلبه ها به مدارس بازگرداندن ده ها هزارکودک که بر اثر فقر یا اعتیاد والدین به مدرسه نمی روند نیست (طبق آمار رژیم سالانه 30 هزار کودک به مدرسه نمی روند). هدف از این اقدام درمان و بازپروری هزاران دانش آموز معتاد هم نیست، که باز طبق آمار رژیم فقط در تهران 6300 نفر دانش آموز به مواد مخدر معتاداند؛ همچنین  اتخاذ تدابیری برای پیشگیری دانش آموزان از انواع بزهکاریها نیست، یا تشویق دانش آموزان به انجام امور فرهنگی، هنری و پژوهشی نخواهد بود. بلکه هدف تحمیل آموزه هائی به دانش آموزان است که به تداوم رژیم کمک کند، و خرافات و اعتقاد به ولایت فقیه را تبلیغ کند.

از دیگر سخنان حجت الاسلام محسن ملکی، دبیر ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش پرورش، شناخت دانش آموزان نخبه و برجسته است تا آنان را برای شکوفائی افکار به حوزه علمیه معرفی کنند. زیرا دانش آموزانی که قرار است در المپیادهای درسی شرکت کنند و در دانشگاه ها به ادامه تحصیل بپردازند، باید به حوزه علمیه اعزام شوند تا در مدرسه حقانی از مکتب آیت اله مصباح یزدی تلمذ کنند و از آموزشهای انساندوستانه ایشان نحوه بکارگیری فرمان "النصرمن الرعب" را بیاموزند. مسلماً اعزام طلبه های میلیونی به مدارس نیز در پیشبرد اهداف آموزشی رژیم تاثیرگذار نخواهد بود و نیروهای نوجوان و جوان میهن مان در مسیر بالندگی و کسب علم و دانش کوشا خواهند بود و آینده را خواهند ساخت.

بخش: 

افزودن نظر جدید