به ما گفته اند که به زنان ایرانی اجازه ورود ندهیم اما زنان غیرایرانی حق ورود دارند

درهای بسته استادیوم برای زنان- مسابقات جهانی والیبال

امروز هم زنان ایرانی در تهران پشت در ورزشگاه آزادی ماندند. نماینده پلیس امنیت اخلاقی به میان زنان آمد و گفت: به ما ابلاغ شده که به هیچ عنوان به زنان ایرانی اجازه ورود به وزرشگاه را ندهیم. پرسیدیم: فقط زنان ایرانی؟ یعنی زنان خارجی حق ورود و تماشای مسابقات والیبال را دارند؟. با قاطعیت گفت: بله، به ما گفته اند که به زنان ایرانی اجازه ورود ندهیم اما زنان غیرایرانی حق ورود دارند.
امروز خانم سارا قاسم پور، مشاور خانم مولاوردی(معاون رییس جمهور در امور زنان) هم به میان زنان آمده بود. او از خواسته زنان برای ورود به استادیوم حمایت کرد و بارها با مسوولان پلیس امنیت اخلاقی که اجازه ورود به زنان را نمی دادند صحبت کرد و از آنها خواست که از مقامات ارشد خود در این باره کسب تکلیف کنند. خانم قاسم پور گفت: معاونت امور زنان، فدراسیون والیبال و وزارت وزرش هیچ کدام با ورود زنان به ورزشگاه برای تماشای مسابقات جهانی والیبال مخالفتی ندارند و فقط این شورای تامین استان تهران است که مخالف ورود آنهاست. نماینده پلیس اخلاقی گفت همین امروز به مقامات مافوقش گزارش خواهد کرد که امروز نیز زنان آمده بودند و خواستار ورود به ورزشگاه و تماشای فوتبال بودند. برخی از زنان با خانم قاسم پور در باره خواسته شان صحبت کردند و از او خواستار پیگیری های جدی تر معاون ریاست جمهوری در این زمینه شدند.

بسیاری از زنان دقایقی طولانی با مسئولان پلیس امنیت صحبت کردند و بارها از آن‌ها پرسیدند که چرا ایران بر خلاف تعهدی که به مراجع بین‌المللی در این‌ باره سپرده، به ما اجازه ورود به ورزشگاه را نمی‌دهد... پلیس‌ها می‌گفتند ما این چیزها را نمی‌دانیم، به ما ابلاغ‌ شده زنان ایرانی را به استادیوم راه ندهیم... امروز تعداد زیادی پلیس زن و مرد در مقابل ورزشگاه حضور داشتند و اجازه نزدیک شدن زنان را به در بزرگ ورزشگاه نمی‌دادند.

از فیس بوک خانم ژیلا بنی یعقوب

https://www.facebook.com/jbaniyaghoob

منبع: 
فیس بوک زیلا بنی یعقوب
بخش: 

افزودن نظر جدید