کشتن همنوعان خود را متوقف کنید

 

نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری، و اصغر فرهادی، فیلم ساز صاحب نام در واکنش به کشتار در غزه کمپینی را با عنوان "کشتن همنوعان خود را متوقف کنید" در فیس بوک اعلام کرده اند. آن ها در کنار هم، پلاکاردی را در دست گرفته اند که روی آن نوشته شده: "stop killing your fellow beings" یعنی "کشتن همنوعان خود را متوقف کنید!"، و توضیح داده اند: ما از کشتار انسان‌ها در هر کجای دنیا رنج می‌بریم. امروز به بهانه کشتار در غزه با ما هم‌صدا شوید: "کشتن همنوعان خود را متوقف کنید."

نسرین ستوده و اصغر فرهادی از مردم خواسته اند که برای همراه شدن با این کمپین با جمله‌ای که خودشان در تصویر در دست گرفته‌اند، عکس بیاندازند و برایشان ارسال کنند.

نسرین ستوده در مصاحبه ای با سایت "ایران وایر" در باره راه اندازی این کمپین گفته است: "این کمپین در اعتراض به کشتاری که الان در نقاط مختلف دنیا در جریان است، شکل گرفته است. البته بهانه ما در حال حاضر برای شروع کمپین کشتاری است که در غزه در جریان است. این به این مفهوم نیست که ما کشتار در عراق و یا سوریه را  که طی سالهای اخیر تعداد بسیار بسیار زیادی را در برمی‌گیرد، نادیده گرفته‌ایم. ما همه این کشتن‌ها را در  همه جای دنیا محکوم می‌کنیم."

او درباره ایده این طرح می‌گوید: "عکس گرفتن با این جمله ایده آقای فرهادی بود. البته این شکلی است که برای کمپین‌ها رایج است. یعنی اعضای کمپین برای دیده شدن شعار کمپین آن را می‌نویسند و با آن عکس می‌گیرند."

نسرین ستوده درباره اتفاقات اخیر غزه می‌گوید: "از قبل ایده ایجاد کمپین برای توقف کشتار در ذهن ما وجود داشت، اما اتفاقات و کشتار گسترده غزه باعث شد، این ایده را اجرا کنیم." او هدف راه اندازی این کمپین را صلح و توقف کشتار می‌داند و می‌گوید: "ما از طریق این کمپین خواسته و مطالبه خودمان  را که توقف کشتار است، مطرح می کنیم. انتظارمان این است که به آن توجه شود و با توجه به این که افراد مختلفی از سراسر دنیا می خواهند که به این کشتارها خاتمه داده شود، واقعا این جنگ متوقف شود."

کمپین "کشتن همنوعان خود را متوقف کنید" در حال حاضر به دو زبان فارسی و انگلیسی فعالیت می کند. خانم ستوده می‌گوید: "احتمالا در آینده  متون این کمپین به زبانهای دیگری هم ترجمه شود. چون این کمپین یک خواسته جهانی را مطرح می کند. توقف جنگ و کشتار در سراسر دنیا."

 

 

https://www.facebook.com/Stopkillingyourfellowbeings

افزودن نظر جدید