گزارشی از تظاهرات بزرگ شهر دوسلدورف در حمایت از مبارزات مردم کوبانی

 

روز شنبه بنا به دعوت احزاب و سازمان‌های کردی، علوی، آشوری، ارمنی، ایزدی و سازمان‌های طرفدار حقوق بشر، راه پیمایی و تظاهرات بزرگی‌ بر پا شد که ده‌ها هزار تن‌ در آن شرکت داشتند. شعارها، پلاکارد‌ها و عکس‌های مختلف نشان از اعتراض شدید تظاهرکنندگان به همکاری حکومت ترکیه و حکومت‌های ارتجاعی منطقه با گروه داعش در سرکوب کرد‌های منطقه و بخصوص کوبانی داشت.

تظاهر کنندگان به سکوت کشور‌های جهان در مقابل هجوم تجاوزکارانه تروریست‌های ملقب به "خلافت اسلامی" داعش به مردم آزادیخواه و بیگناه منطقه معترض بودند.

از جمله شعار‌ها این بود:

داعش جنایت می‌کند، ترکیه حمایت می‌کند.

کوبانی گورستان فاشیسم خواهد شد.

کوبانی تنها نیست، ما همه با هم هستیم .

اردوغان قاتل، اردوغان تروریست.

راهپیمایی ابتدا با گردهمایئ بزرگ در یکی‌ از پارک‌های اطراف رودخانه راین شروع شد و با صف طولانی‌ چند کیلومتری خیابان‌های مرکزی را طی‌ نمود و در جلو پارلمان ایالتی‌ دوسلدرف با سخنرانی‌ نمایندگان گروه‌های مختلف و با صدور قطعنامه‌ای به کار خود پایان داد. سازمان فدائیان خلق ايران-اکثریت (غرب آلمان) با فراخوانی در فیس‌بوک و سایت‌های اینترنتی، ایرانیان ساکن این منطقه را به این راه پیمایی اعتراضی دعوت نموده و تعدادی از اعضا و هواداران سازمان در این تظاهرات شرکت کردند و از این طریق مراتب هم دردی و همبستگی خود را با کرد‌ها و مردم مبارز کوبانی اعلام داشتند!

گزارش از: سازمان فدائیان خلق ايران-اکثریت (غرب آلمان)

افزودن نظر جدید