حمایت فدراسیون جهانی روزنامه نگاران از بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران

حمایت فدراسیون جهانی روزنامه نگاران از بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران
جرس: نمایندگان ١٨ انجمن صنفی روزنامه نگاران از جهان عرب و شرق میانه در همایشی که از تاریخ ٢٨ تا ٣٠ اکتبر ( ٦ تا ٨ آبان ماه ) در شهر کازابلانکا در مراکش برگزار شد در بیانیه پایانی این همایش برای توسعه روزنامه نگاری در منطقه با توجه به شرایط موجود توصیه هایی را یادآور شدند که از جمله این توصیه ها حمایت از آزادی رسانه ها و سازماندهی تلاش روزنامه نگاران شاغل در تلویزیون های ماهواره ای برای تشکیل اتحادیه های کارگری روزنامه نگاران در این رسانه هاست.

به گزارش نوروز، در این بیانیه همچنین از خواست انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران برای بازگشایی دفترش و ازادی روزنامه نگاران زندانی حمایت و پشتیبانی شده و از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران خواسته شده است که اقدامات لازم را دراین باره انجام دهند.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، چند ماه پس از آغاز دولت دوم محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۸، با فشار وزارت کار و امور اجتماعی و به حکم سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران تعطیل شد.

بیش از ۷۷۰ خبرنگار و روزنامه‌نگار ۶ بهمن ۱۳۹۲ در نامه‌ای به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، خواستار بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران شده بودند. 

منبع: 
جرس
بخش: 

افزودن نظر جدید