با دريغ و درد، احمد اسدالهی رفيق ديرينه مان را از دست داديم!

احمد اسدالهی رفيق ديرينه مان را از دست داديم. او در پی مدتی دست و پنجه نرم کردن با بیماری جانکاه سرطان، چشم بر جهان بست و عزیزانش را در ماتم و سوگ نشاند. او تا آخرين دم زندگی اش، اميد به زندگی را از دست نداده بود. خبر این درگذشت، ما را که ساليان دراز در کنار هم برای آرمان های نيک انسانی کوشيديم، عمیقاً متاثر کرده است.

رفيق احمد سال های طولانی از زندگی خود را در صفوف جنبش فداییان خلق گذراند. او در خانواده سياسی بزرگ شده بود و در دهه ٤٠ تحت تاثير محافل سياسی تبريز به فعاليت سياسی روی آورد و از اوائل دهه پنجاه به صف طرفداران جنبش فدائی پيوست و نقش فعالی در محافل علنی سازمان در آن دوره داشت. محافل علنی که در ارتباط با بخش مخفی سازمان بودند.

انقلاب بهمن برای رفيق احمد فرصتی بود که به ميان کارگران برود، از مطالبات آن ها دفاع کند و در اعتصابات آن ها مشارکت ورزد. او در آن سال ها ابتدا در تبريز و سپس در تهران به فعاليت خود در صفوف سازمان ادامه داد،

در سال ١٣٦٢ به تشکيلات مخفی سازمان پيوست و با شجاعت مسئوليت های پرمخاطره ای را که به او واگذار می شد، پيش برد. او در تشکيلات مخفی يار و ياور صمد اسلامی بود.

مرگ رفيق احمد با همه تلخی‌اش، انگیزه‌ای است برای ما تا که زحمات او را برای سازمانی که دوره  طولانی از حياتش متعلق به آن بود، ارج بگذاريم و از مبارزه او برای آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی و تبعیض ستیزی تقدیر کنیم.

ما فقدان احمد اسدالهی را به همه بازماندگان این یار از دست رفته، به خانواده اسدالهی و به هر رفیق و دوست آشنایمان تسلیت می گوئیم و نام و یاد او را گرامی می داریم.

دبيرخانه شورای مرکزی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

١٥ آبان ماه ١٣٩٣ (6 نوامبر ٢٠١٤)

 

 

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

با درود و تسلیت خدمت پرچمداران و فعالین حزب و خانواده ی رفیق احمد اسد الهی
خواستم شرکت در مراسم تدفین و بزرگداشت رفیق احمد است .
لطفن اطلاع رسانی بفرمایید .
با احترام _ تی تی نقدلو

جتی یک عکس هم از این رفیق نداشتید که اینجا بگذارید ؟ حیف !