اعتراض مردم عرب، فعالیت پروژه نفتی آزادگان را برای ساعتها متوقف ساخت


اهواز بولتن- در اعتراض به اهانت یکی از مسئولان رده بالای پروژه نفتی آزادگان شمالی در منطقه هیزه، روز یکشنبه ۲۸ دسامبر ۲۰۱۴ کارگران عرب اعتصاب کرده و فعالیت این شرکت را بمدت چند ساعت متوقف ساختند.

بنا به گزارش منابع محلی، بیش از ۷۰۰ تن از مردم روستای زهیریه بهمراه کارگران پروژه نفتی آزادگان شمالی در مسیر منتهی به شرکت جهان پارس و CNPCI در نزدیکی روستای زهیریه از توابع شهرستان هویزه، تجمع کرده و عبور و مرور بسمت این شرکتها را متوقف ساختند.

معترضان عرب با سردادن شعارهایی اهانتهای صورت گرفته از سوی ابوالحسن عطایی سرپرست خط لوله صادراتی پروژه نفتی آزادگان شمالی به مردم عرب اهواز را محکوم کرده و خواستار اخراج وی و فرزندش از این شرکت شده اند. همچنین تجمع کنندگان عرب از شرکت جهان پارس خواستند تا رسماً از مردم عرب  عذرخواهی کرده و اجازه اهانت به این مردم را به هیچ احدی ندهد.

صدها تن از تجمع کنندگان خشمگین عرب امروز با بستن مسیره آسفالته منتهی به شرکت جهان پارس و CNPCIتردد به این شرکتها را متوقف، و فعالیت در آنها را تعطیل کردند.

دیروز شنبه ۲۷ دسامبر جاری میلادی درپی انتشار نامه رسمی ابوالحسن عطایی سرپرست خط لوله صادراتی پروژه نفتی آزادگان شمالی و اطلاع کارگران عرب از محتوی بشدت توهین آمیز نامۀ این مسئول علیه فرهنگ مردم عرب، موجی از نارضایتی و اعتراضات کارگران این شرکت را فراگرفته است.

ابوالحسن عطایی طی نامه ای در واکنش نسبت به مخالفت کشاورزان عرب با مصادره شدن زمینهایشان توسط این شرکت جهت حفاری نفت، فرهنگ مردم عرب را فرهنگی "عقب افتاده" نامیده است. عطایی نوشته است: "نظر به این که پروژه آزادگان شمالی در موقعیت جغرافیایی قرار گرفته که مردم بومی آن از یک فرهنگ عقب مانده عشیره ای برخوردار اند، ووو"

افزودن نظر جدید