به اعدام ناعادلانه ی کردها پایان دهید!

هموطنان گرامی، مردم آزاده ی جهان!

 

چنانکه آگاهید سرانجام در بامداد روز چهارشنبه 13 اسفند 93 شش نفر از هموطنان کرد اهل سنت ما بنا به تصمیم قوه ی قضاییه ی جمهوری اسلامی ایران اعدام شدند. این اعدامها را نیز باید به شمار فزاینده ی اعدامهای 2 سال اخیر که هر ساله به چیزی نزدیک به 1000 نفر می رسد افزود. عزیزان اعدام شده عبارت اند از:

1)حامد احمدی، 2)هادی حسینی، 3)جمشید دهقانی، 4) جهانگیر دهقانی، 5) صدیق محمودی، 6) کمال مولایی

متاسفانه، همه ی تلاش ما برای بازداشتن مسئولان از اجرای مجازات اعدام این 6 تن بی نتیجه ماند و بار دیگر این اقدام ما را در دریایی از اندوه غوطه ور کرد.

ما ضمن عرض تسلیت به همسران و فرزندان، دیگر بازماندگان و دوستان ایشان، این اعدامها را اقدامی هولناک در جهت نقض بیشتر حقوق بشردر ایران می شماریم و آنها را محکوم می کنیم. ما به اطلاع می رسانیم که در سپیده دمی که این عزیزان اعدام شدند شماری از اعضای کارزار لگام در جلو زندان رجایی شهرگرد آمده بودند تا آخرین تلاششان را برای جلوگیری از اجرای این احکام به کار برند؛ اما این اقدام و همراهی با خانواده های اعدام شدگان نیز بر دلهای بی رحم آمران و عاملان ااجرای این احکام تاثیری نگذاشت؛ و پس از آن نیز، هنگامی که آمبولانسهای حامل پیکرهای اعدام شدگان از در زندان خارج و خانواده هایشان متفرق شدند، ماموران امنیتی به جان اعضای لگام افتادندو خانمها: نرگس محمدی و فریده ی مرادخانی و نیز آقای محمد نوری زاد را مورد اهانتهای وقیحانه و ضرب و شتم قرار دادند. و مدارک و تلفنهای همراهشان را ضبط کردند.

ما بار دئیگر ضمن محکوم کردن این اعدامها و واکنش های خشن و بی مهار نگرانیمان را از آینده ی جامعه مان اعلام می کنیم و از همه ی کسانی که به آینده ی کشور احساس مسئولیت می کنند درخواست همدلی و همکاری می کنیم

کنشگران کارزار لگام

17 اسفند 93 ( 2014/3/8 )

افزودن نظر جدید