شادی گروه هایی از مردم در خیابان های تهران


هر چند «جشن هسته ای» آن طور که مورد نظر سران حکومت بود، برگزار نشد، اما گروه هایی از مردم در شهرهای مختلف با حضور در خیآبان ها به ابراز شادمانی از رفع تحریم ها پرداختند. 

عده ای از مردم تهران با تجمع در میدان ولیعصر و خیابان‌های اطراف آن، به ابراز خوشحالی از توافق هسته ای پرداختند. بنابر گزارش ها، بیشترین شعارهایی که در این اجتماعات و حرکات شادی بخش به گوش می رسد، خواست «رفع حصر» و آزادی میرحسین موسوی و کروبی و آزادی سایر زندانیان سیاسی بود. 

کلمه گزارش داده، گروه های پرتعدادی از مردم به صورت پیاده و یا سوار بر خودروهای شخصی در میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، خیابان ولیعصر در حدفاصل خیابان انقلاب تا خیابان مطهری، میدان ونک و دیگر میدان ها و محدوده های مرکزی شهر تهران تجمع کردند و به ابراز شادی از توافق هسته ای پرداختند. 

از جمله شعارهای مطرح شده در تجمع شامگاه امروز به «برادر شهیدم رایتو پس گرفتم»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «یا حسین میرحسین» و «روحانی زنده باد خاتمی پاینده باد» اشاره کرد. تجمع کنندگان همچنین بارها سرودهای ای ایران و یار دبستانی را همخوانی کردند. 

ایرنا نیز خبر داده است همزمان با تهران، مردم دیگر استان ها و شهرستان های کشور، به دنبال اعلام به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای شامگاه سه شنبه پس از افطار با حضور در خیابان ها به شادمانی پرداختند. 

بر اساس این گزارش مردم در خیابان های مختلف شهرستان کرج، با در دست گرفتن پرچم ایران و با به صدا درآوردن بوق خودروها شادی خود را رفع تحریم ها ابراز کردند. 

گزارش های مشابهی از شهرهای بوشهر، بروجرد، برخی شهرهای کردستان، مشهد، شهرکرد، زنجان، کرمان، اردبیل منتشر شده است.

سایت اخبار روز 

منبع: 
اخبار روز

افزودن نظر جدید