پيام تبريک به مناسبت قهرمانی زنان میهن در مسابقات فوتسال زنان آسیا

ملی پوشان میهنمان با حضور آماده و مصمم خود در نخستین دوره از رقابت های قهرمانی فوتسال زنان آسیا خوش درخشیدند و شگفتی آفریدند. تیم ملی ایران با شکست ژاپن در فینال این مسابقات در مالزی، قهرمان این رقابت‌ها شد و با شایستگی و افتخار بر اولین سکوی قهرمانی آسیا در این رشته ورزشی ایستاد.

 ما این پیروزی را که قبل از هر چیز نشان از استعداد درخشان زنان ورزشکار میهنمان دارد به مردم به ویژه زنان ایران، ورزشکاران، مربیان و جامعه ورزشی تبریک گفته و پیروزی و سرافرازی بيشتر زنان ورزشکار میهن را در میادین بین الملی آرزومندیم.

 این پیروزی در شرایطی رقم خورد که ورزش زنان در میهن ما، هم چنان با محدويت های قوانین شرعی و فتواهای مراجع واپس گرای مذهبی روبروند و مسئولین جمهوری اسلامی و نهادهای مذهبی به انحاء مختلف از جمله رعایت "حجاب" و پوشش اسلامی، مانع از حضور آزاد دختران در میادین بین المللی ورزشی هستند. از سوی دیگر، دختران و مادران جوان ایران از تبعیض های موجود در قوانین خانواده که عموما علیه زنان است، رنج می برند. بر اساس همین قوانین ظالمانه است که گاهی مردان بناحق مانع حضور همسران شان در میادین ورزشی می شوند.

 خانم نیلوفر اردلان، کاپیتان شایسته تیم ملی فوتسال ایران، علیرغم آمادگی و اشتیاق حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، به  دلیل مخالفت همسرش از حضور و شرکت در این مسابقات محروم شد. او در مصاحبه با رسانه ها گفت: "مسابقات جام ملت‌های آسیا برای نخستین بار برگزار می‌شود و من هم در اردوهای تیم ملی تمرینات خوبی را زیر نظر خانم سلیمانی انجام دادم، اما همسرم پاسپورتم را برای حضور در این مسابقات نداد و به دلیل مخالفت همسرم برای سفر به خارج از ایران این رقابت‌ها را از دست دادم".

 شرکت زنان در عرصه های مختلف ورزشی و حضور در میادین بین المللی ورزشی جزو حقوق مسلم مدنی زنان است. ما در مبارزه برای رسیدن زنان ايرانی به این حقوق مدنی، با آنان همراهیم.

 پیروزی و درخشش زنان فوتسال میهن و افتخار آفرینی آنان موجی از شادی و نشاط را برای مردم و جامعه ورزشی میهنمان آفريده است. ما نیز از این پیروزی شادمانیم و سرافرازی ورزشکاران میهن را آرزومندیم.  

 گروه کار جوانان سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 ۴ مهر ۱٣۹۴ برابر با ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۵

 

 

 

 

افزودن نظر جدید