تسليت

او با رفتار و گفتار خود در سال های اخیر به یکی از آموزگاران نسل جدید فعالان سیاسی و مدنی در کشور بدل شده بود. شخصیتی برجسته که مشی و رفتار انسانی اش مرز دیوارهای زندان و جسم و جان خسته و رنجدیده اش را در نوردیده و در سپهر عمومی انتشار یافته بود.

شورای سردبیران کار آنلاین

رفیق جعفر، از یاران قدیمی سازمان بود کە از بدو انقلاب بە سازمان پیوست و با عضویت در پیشگام و نیز در مقام پیشمرگ سازمان در جنگ مقاومت مردم کردستان علیە استبداد، فعالانە مشارکت نمود. او بعد از انشعاب سال ١٣٥٩، بە بخش اکثریت جنبش فدائی پیوست. رفیق جعفر، تحصیلکردە بخش تربیت معلم بود کە توسط رژیم بعلت دگراندیشی و گرایش سیاسی اش اخراج گردید و بناچار برای امرار معاش شغل دیگری پیشە کرد.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

قلم او در تمام سال های تبعید، استبداد و بیدادگری رژیم جمهوری اسلامی را نشانه گرفت و جز در راه سعادت مردم ایران و باورهای آزادیخواهانه‌ی خود، قلم نزد.

شورای سردبیران و تحریریه سایت کار آنلاین

رفیق کمال انوری از رفقای پیشمرگ فدائی بود کە در جریان جنگ کردستان در سال ٥٩ در جلو مقر سازمان در شهر بانە، در جریان آتشباری شهر توسط نیروهای نظامی جمهوری اسلامی جان باخت، و برای همیشە محفل یاران را ترک کرد. مرگ پسر بزرگ خانوادە، رویدادی نبود کە از دل مادر رابعە بیرون رود و برای همیشە داغ این سفر زودهنگام و ناخواستە در دل زجردیدە، صبور و پر از درد و رنج او باقی ماند.

به اطلاع دوستان می رسانیم که مراسم یادبود عزیز عز دست رفته‌مان دکتر فرزانه صابری روز یکشنبه 27 ماه مه در شهر استکهلم برگزار می‌شود.

فرزانه صابری، زاده و پرورده خانوادهای زحمتکش و عدالت خواه از خطه خوزستان بود که از همان نوجوانی با پا گذاشتن در مبارزه اجتماعی و سیاسی، به اندیشه و عمل چپ پیوست و هوادار جنبش فدایی خلق شد. وی از هفده سالگی‌ ببعد چهل سال تمام به مبارزه‌ای مایه گذارانه برخاست همراه با دربدریها، فراق فرزند، اندوه از دست دادن نزدیکترین هایش چون زنده یادان مجتبی مطلع سرابی و عباسعلی منشی رودسری جانباخته در جریان کشتار زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامی و آخرین دردش نیز، فاجعه سوختن برادر توی ماشین طی مرگی مشکوک.

بعد از ظهر دوم فروردین ماه 1397، سلمان نجفیان، این مبارز نام آشنای راه آزادی و بهروزی مردم ایران درگذشت. او را بیماری جانکاهی از پای درآورد که از سالها پیش بر جانش چیره بود.
ما این سوگ را به زهره گرامی، به فرزندان مشترک او و سلمان نجفیان، عزیزانمان شقایق و کاوه تسلیت می گوییم و ابراز همبستگی با هر آنی می کنیم که سلمان و "سامان" را می شناخت و او را قدر می داشت

نظر1

بدین وسیله به آگاهی میرساند:
مراسم خاکسپاری در روز پنج شنبه ۵ آپریل ساعت ۱۰ صبح در محل زیر برگزار می شود.
Västra Kyrkogården ,Marcus Kapellet, Göteborg

مراسم یادبود ساعت ۱۴همان روز در رستوران پردیس، همراه با صرف غذا، در آدرس زیر برگزار می گردد.

Smedjegatan 4, 41707 Göteborg

درگذشت رفیق محمود نوری، این فرزند شایسته مردم را که همواره سعادت و بهروزی مردم دغدغه تا لحظه ایستادن قلب او بود، را به خانواده ارجمند وی، به تمام آشنایان او و بویژه همدوره‌ای‌هایش در زمان فعالیت در هند، و نیز تمامی یاران سازمانی او تسلیت گفته و خود را در این غم بزرگ، همراه خیل عظیم یاران و دوستدارانش می دانیم.

در تاریخ معاصر ایران انگشت شمارند کسانی که همچون احمد زاده تحسین و احترام همه جریانات چپ، جنبش ملی و دموکراسی خواهی را به خود جلب کنند. عموم این گرایش ها، از چپ و نیروهای جبهه ملی گرفته تا گروههای طیف نواندیشی دینی، طاهر احمدزاده را به خود نزدیک و از خود می دانستند و می دانند. او فضایل این جریانات را در خود داشت و حلقه وصل آنان بود.

نظر1

و پیر مرد، پنجشنبه 27 آبان ماه 1396 برای همیشه این آرزو به گور برد. ما درگذشت این انسان زحمتکش و شریف و این پدر مهربان را که همه عمر هوادار دکتر مصدق و ابوالفضل قاسمی ماند، جوانی خویش‌ در مبارزه با فئودال‌های شرور سپری کرد و از مهربانی در حق فرزندانش چیزی دریغ نگفت، به وهاب عزیز تسلیت می گوییم. ما برای او و منصوره و همه بازماندگان این درگذشته آرزوی آرامش خاطر داریم.

درویشیان نوشتن و مبارزه برای آزادی و عدالت را درهم آمیخته بود. در دوران شاه سه بار به زندان افتاد. در زندان نیز، چون بیرون از زندان، زلال و صمیمی بود. انسانی بود بی‌پیرایه، یکرنگ، شریف، صادق با مردم و با مخاطبان و یگانه با اعتقادات خود.

گروه کار کارگری سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

رفیق محمد جراحی در دوران فعالیتش صرفا بە دلیل دفاع از حقوق کارگران و تلاش برای سازماندهی تشکل های کارگری و عضویت در "کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری" سە بار توسط بیداگاە های مدافع صاحبان سرمایە، محکوم بە زندان شد و زمانی کە مشغول گذراندن دوران ٥ سالە محکومیتش بود، بیمار شد، ولی زندانبانان مانع از درمان او توسط پزشک متخص شدند.

تجارب دکتر یزدی و امثال وی در سیاست خارجی به خصوص در پرونده هایی که با سرنوشت و منافع ملی ایرانیان گره خورده بود از سوی حاکمان مسلط نادیده گرفته شد و هزینه های زیادی بر ملت ایران تحمیل کرد.

نظر4

رفیق مرتضی صادقی در سوگ مادرش نشسته است. از شنیدن این خبر بسیار متاثر شدیم. ما به رفيق صادقی تسلیت می گوییم و خود را در غم از دست دادن مادرش شریک می دانيم و برای او و خانواده اش آرزوی شکیبایی و بردباری می کنیم. بهزاد کریمی - محسن کاملی - علی پورنقوی- بهروز فدایی- وهاب انصاری - صادق علی اصغری - سیامک فرید - بهروز خليق - مهدی فتاپور- مسعودشب افروز - سيامک سلطانی - احمد حمیدزاده - آینده آزاد - فرود سیاوش پور- حسین خرمی - یدی بلدی - سیامک کلهر - صادق کار - علی صمدپور - دنا بابا احمدی – فرهاد فدایی- مریم تنگستانی - توران همتی - کاظم رستمی - مجيد عبدالرحيم پور- فرخ نعمت پور

دبیرخانه شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

"نادر" دور از ایران جان داد. او اما صحنه وداع خویش با زحمتکشان و سوسیالیست‌ها و واپسین محل دیدارش با سازمان سیاسی و رفقای خود را میدان تجمع اول ماه مه آمستردام برگزید! او تا آخرین دم حیات در باور بر آرمان‌ سوسیالیستی پابرجا ماند-

نظر1

امروز ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۵ حدود ساعت ۱۱ صبح ویدا حاجبی تبریزی یکی از شاخص ترین چهره های چپ ایران دیده از جهان فروبست.

او به آرمان های ترقیخواهانه وفادار ماند و در زندان شاهی با تحمل شرائط سخت، استوار ایستاد. فروتن بود. نمونه ای از فروتنی خالص چشم نواز همراه با غرورِ سرخوشِ درونی دورانِ جوانی و مبارزه جوئی. صمیمی و شوخ بود و با خنده های شیطنت آمیز با همبندان سلوک می کرد. ماسیس، خاطره های خوب بسیار برای همبندان از خود به جای گذاشت. داستان زندگی وی پس از سال ها تحمل زندان شاهی و فرار از ایران جمهوری اسلامی در امریکا ادامه داشت. در این سال های آخر، ماسیس عزیز خانیان گرفتارِ سرطان شد و سر انجام عفریت سرطان رفیق و یار دیرین ما را از پای در آورد.

دبیرخانه شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

با کمال تاسف اطلاع يافتيم که عبدالرضا کریمی، مشهور به “کاک ابو”، روز دوشنبه ٢٥ بهمن‌ماه در شهر "هایدلبرگ" آلمان درگذشت. او مبارز با سابقه و کادر برجسته حزب دمکرات کردستان ايران بود.

نظر1

زهره عزیز! صدف نازنین و بهمن گرامی! در اندوهتان شریکیم.
بدرود! ولی پاک و مهربان!
بدرود، رفیق پرویز، بدرود!

صفحه‌ها