جمشید

هوش جمعی و عملکرد گروهی

یک موضوع مهم برای تحقیقات آتی در این باره مربوط است به اینکه آیا می‌توان هوش جمعی را افزایش داد؟ با در نظر داشت اینکه بطور کلی هوش فرد را (حد اقل پس از دوران کودکی) بسختی می‌توان افزایش داد، اما به نظر می‌رسد این کار در مورد هوش گروهی ممکن باشد.

چگونه اکوسیستم تغییر می‌کند

در نظر داشتن مقیاس تغییرات نیز نکته مهمی‌ است. مدیریت محافظت روزمره محیط زیست غالباً در مقیاس محلی به وقوع میپیوندد، اما به منظور فراهم کردن زمینه تغییرات در توزیع گونه ها، استراتژی حفاظت محیط ز یست نیازمند تصویب قوانین مناسب در مقیا سی متناسب می باشد. به علاوه تغییراتی مدیریت شده میتوانند به تقویت حفاظت محیط زیست کمک کند.

نگاه افراد به استدلالات دیگران‌

هر چند که بسیاری از انسانها بر این تصوراند که موجودات منطقی هستند و اینکه پشت سر استدلالاتشان دلایلی وجود داردکه خوب راجع به آن فکر شده، اما آزمایشات شناختی‌ بسیاری نشان می‌دهد که ضرورتا اینطور نیست.

ساعت نامرئی بدن

این ساعت، بدن انسان را در طول روز به حالت بیدار، خواب آلوده در ساعات شب، و گرسنه به هنگامی که فرد بر حسب عادت میل به غذا پیدا می‌کند نگاه می‌دارد، در روند کنترل تقسیم سلولی، رشد استخوان و تعمیر و ترمیم عمومی بدن نقش بازی می‌کند.و ...

مغز دوم

اما نباید فراموش کرد که هزاران مورد موفق بدون تاثیرات جانبی جدی انجام میشود.در ادامه مطالعات باید نشان دهند که آیا معالجات به کمک باکتری‌ها به نتیجه خواهد رسید یا نه، اما اینکه ساکنان روده و مغز انسان با هم در ارتباط‌‌ند روشن است.

شبکه مخفی‌

تصور غالبی که در مورد استفاده از این امکان وجود دارد بی‌ اعتمادی است.اما آیا این نظر درستی‌ است؟
جیمی بارلت یک روزنامه نگار،پژوهشگر و مدیر مرکز مطالعات تحلیلی شبکه های اجتماعی در دانشگاه سا سکس در انگلیس تحقیقاتی در این رابطه انجام داد. تحقیقاتی گسترده که جنبه های مختلف این موضوع، از خرید و فروش مواد مخدر گرفته تا مصاحبه با برنامه نویسان،ناسیونالیست های افراطی و خریداران پورنو گرافی کودکان را در بر می گیرد. نتایج این مطالعه در قالب کتابی به نام شبکه مخفی "Dark Net" ارائه گردیده.

مهارتهای شناختی وپیری مغز (۲)

خواندن به یادگیری بستگی دارد و چندان ربطی‌ به عملکرد عقل یا حافظه پیدا نمی کند.بطور معمول در جایی که نیازی به وجود درصدی از تجزیه و تحلیل اینکه چه چیزی مشکل یا وضعیتی را تحت کنترل دارد، آنگاه عقل به میدان آمده و تاثیر قابل توجهی‌ به جا می گذارد.

تاثیرات منفی استرس بر مغز

به منظور مقابله با استرس، تغییرات سازگار و ناسازگار بسیاری در مغز شکل می‌گیرد، تغییراتی که می‌توانند به آسیب‌های روحی جدی منجر شوند. یکی‌ از آسیب پذیرترین بخش‌های مغز هیپو کامپ می‌باشد که در انجام وظایف یادگیری و حافظه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهارتهای شناختی وپیری مغز

سالها پیش تصور عمومی بر این بود که مرگ سلول‌های مغز یا نورون ها، سلولهایی که سیگنال‌ها را در در داخل مغز انتقال می‌دهند، بخشی مشترک از پیری می‌باشد. اکنون می‌دانیم که برای اثبات این نظر شواهد کمی‌ وجود دارند.

سبک‌های مختلف حافظه

سبک‌های حافظه در چندین شکل مختلف پیش می‌آیند، که دو نوع معروف آن حافظه اپیزودیک و حافظه معنایی می‌باشند. حافظه اپیزودیک خاطره فرد است از تجربه و وقایع زندگی‌ مرتبط با زمان و مکان مشخص. از سوی دیگر اما، حافظه معنایی ثبتی است از حقایق مجزا و آگاهی‌ که فرد از آن مورد به دست آورده است

خاستگاه هوش انسان

انتخاب جنسی‌ به نوبه خود باعث شتاب در روند تکامل انسان به موجودی هوشمند شد. بنا به این تئوری، موتور محرکه گسترش هوش انسان، زنانی‌اند که مردانی را انتخاب کردند که می‌توانستند به استراتژی فکر کنند؛ رهبر قبیله شوند و دیگر مردان را دور بزنند؛ که لازمه آن نيز داشتن مغزی بزرگ بود.

چشم انداز استفاده از حسگرهای زیستی

این تولید کننده لوازم آرایشی‌، استفاده از دستگا ه‌ها یی را آغاز کرده است که قابليت اندازه گیری خواص حرارتی خاص پوست مرتبط با میزان آب بدن و خواص مکانیکی مرتبط به بالا رفتن سن را دارند.

چگونه به کاری یک‌نواخت می‌توان معنی‌ بخشید؟

بری شوارتز برای بیش از چهل سال استاد روانشناسی‌ در کالج سوارتمور است. او نویسنده چندین کتاب در رابطه با موضوعات مختلف علوم انسانی‌ است، از جمله کتاب پارادوکس‌ انتخاب؛ کتابی‌ که در آن به فراوانی‌ انتخاب در جهان امروز غرب که در واقع دلیل اصلی‌ حس عدم خشنودی افراد می‌باشد، می‌پردا زد

چگونه هوش مصنوعی زندگی‌ انسان را متحول خواهد کرد

چه گونه مشاغلی می‌تواند به کمک هوش مصنوعی انجام شود؟ اگر شغلی‌ کار ذهنی‌ معمولی‌ را در بر بگیرد، که بسیاری از تشخیص‌های پزشکی‌ اینگونه است، می‌توان آنرا در چار چوب اتوماسیون قرار داد. مشاغلی که در برگیرنده تعامل با دنیای فیزیکی‌ و استفاده از دست و پا می‌باشد، را سختتر می‌توان در این پروسه قرار داد

مغز و دریافت مشاهدات و واقعیات

گاهی اوقات افراد مبتلا به بیماری دوگانگی مغز این تصور را دارند که در دنیای کارتونی زندگی‌ می‌کنند. در جنگی بین دو دست برای کنترل زندگی فرد. در دنیای پزشکی به این حالت سندرم دست بیگانه یا سندرم دکتر استرنجلاو میگویند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - جمشید