اتحاد جمهوریخواهان ایران

پيام هيئت سیاسی - اجرائی اتحاد جمهوری خواهان ايران به‌ کنگره‌ 13 سازمان اکثریت

ما هم چنین از تلاش شما و دیگر سازمان ها و فعالان چپ برای شکل دادن به یک تشکیلات متحد و تاثیر گذار در عرصه سیاسی ایران استقبال می کنیم و معتقدیم که وجود یک نیروی چپ متحد و قدرتمند می تواند جنبش جمهوریخواهی کشورمان را نیز تقویت نماید، و در جهت گذار به یک جامعه آزاد و عادلانه نقش مهمی ایفا نماید.

قطعنامه سیاسی همآیش پنجم اتحاد جمهوریخواهان ایران

طرد دیکتاتوری و تامین آزادی‌های دمکراتیک، نیازمند توانمندتر شدن جنبش های اجتماعی است. ما جنبش های اجتماعی و نهادهای مدنی را به مثابۀ مولفه های اصلی، پایه و اساس دمکراتیزه کردن جامعه و شکل دادن به مطالبات مردم می دانیم. دفاع از خواست های حق طلبانۀ شهروندان ایرانی به طور اعم و به طور مشخص مطالبات جنبش های زنان، دانشجویان و کارگران از دیگر اولویت‌های ما است.

گزارش پنجمین همآیش اتحاد جمهوریخواهان ایران

۱۲ تا ۱۴ اکتبر ۲۰۱۲

در طول ۳ روز، مباحث و اخبار همآیش مستقیما هم از پالتاک و هم از طریق فیس بوک پخش می شد. تعدادی از اعضاء اجا از طریق پالتاک در جلسه حضور داشتند و در رأی گیری ها شرکت کردند. حضور افرادی غیر از اعضاء اجا که با دقت نظاره گر روند تصمیم گیری ها بودند، حتی در روز آخر که به مسائل تشکیلاتی و سازمانی اجا اختصاص داشت، چشمگیر بود.

تسلیت اتحاد جمهوریخواهان ایران به فرزانه عظیمی

فرزانه عزیز

دور از میهن و در غربت، در سوگ مادر نشسته ای.

در اندوه از دست دادن عزیزت همراه وشریک تو و مسعود عزیز هستیم.

عدم حضور تو را درروزهای برگزاری همایش، روزهای امید وتلاش احساس می کنیم.

همایش پنجم اتحاد جمهوریخواهان ایران  

بخش: 

همه باهم،برای آزادی زندانیان سیاسی، عقیدتی وفعالان صنفی و پایان دادن به زندان خانگی

خانم رهنورد و آقایان موسوی و کروبی بکوشیم

ما همه مبارزان راه آزادی و دموکراسی را به پیکار یکپارچه برای پایان دادن به زندان خانگی خانم رهنورد، آقایان موسوی وکروبی، برای آزادی همه زندانیان سیاسی، عقیدتی و سندیکائی، و مبارزان علیه تبعیض فرا می خوانیم.

کشتار معترضان در سوریه باید متوقف شوددر همبستگی با جنبش آزادیخواهانه مردم سوریه، علیه سرکوب و جنگ داخلی، برای دیالوگ ملی

اتحاد جمهوریخواهان ایران خواستار پایان دادن به کشتار مردم توسط رژیم حاکم بر سوریه است. ما با اعلام همبستگی عمیق خود با جنبش آزادیخواهانۀ مردم، از هر تلاشی برای متوقف نمودن حمام خون در این کشور استقبال می کنیم.

کشور درگیر بحران های ملی و بین المللی، حکومت سرگرم باز هم محدودتر کردن حقوق شهروندان است

اتحاد جمهوریخواهان ایران با هر تغییری که حوزه تاثیر رای و ارادۀ مردم در تعیین حکومت را باز هم محدودتر کند، شدیدا مخالف است و معتقد است که تلاش حکومت برای حذف انتخابات ریاست جمهوری تعرض مستقیم به حق مردم در انتخاب حکومتگران و گامی در جهت استقرار نوعی خلافت اسلامی و استحکام دیکتاتوری فردی شخص ولی فقیه است که با حذف مخالفان و کنترل مجلس از طریق انتخابات بسته و فرمایشی، در صدد است قوه مجریه را نیز به طور کامل تابع اراده خود نماید.

گزينه های متفاوت در آينده سياسی ايران

حسين باقرزاده، مهرداد مشايخی و رضا فانی يزدی

هفدهم دسامبر 2005 ( 26 آذر 1384 ) شنبه- بحث های پالتاک اتحاد جمهوريخواهان ايران به موضوع استراتژی های مختلف سياسی در ايران فردا اختصاص يافت. آقايان حسين باقرزاده فعال سياسي، مهرداد مشايخی و رضا فانی يزدی فعالان جمهوريخواه در اين جلسه ابتدا به سخنرانی و مجادله پرداخته و سپس به سوالات حاضران پاسخ گفتند

بخش: 

رئیس جمهور جدید و دیدگاه ها

با محمدسلیمانی و احمدتقوائی در پالتاک اتحاد جمهوریخواهان

شنبه 16 ژوئیه چهارمین دور بحث های مربوط به پیامدهای انتخاب محمود احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور جدید ایران، در پال تاک اتحاد جمهوری خواهان ایران انجام شد. آقایان محمدسلیمانی و احمد تقوائی سخنرانان میهمان بودند که پس از پایان سخنرانی به سؤالات شنوندگان حاضر در اتاق مجازی پاسخ دادند. آرشین ایرانی که از مدعوین بود در جلسه حضور نداشت. نادر زرکاری اداره این جلسه را به عهده داشت

بخش: 

پیامد های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی انتخابات اخیر ریاست جمهوری

با مسعود باستانی، علی شاکری و محسن نژاد در پالتاک اتحاد جمهوریخواهان

شنبه 9 ژوییه 2005 سومین جلسه از سری بحث های مربوط به روند، نتایج و پیامدهای انتخابات اخیر ایران در اتاق مجازی اتحاد جمهوریخواهان برگزار شد. در این نشست اینترنتی روزنامه نگار مسعود باستانی از تهران، علی شاکری ار اتحاد جمهوریخواهان و محسن نژاد از "جمهوری خواهان لائیک و دمکرات" به سخنرانی و بحث و گفت وگو با حاضران پرداختند.

بخش: 

بررسی هشت سال دولت اصلاحات

با کیوان صمیمی و مجید تولایی، از "حزب آزادی ایران" شکوه محمودزاده و رضا فانی یزدی

شنبه ششم آگوست اولین جلسه از سری بحث های بررسی دوره هشت ساله ریاست جمهوری محمد خاتمی در پال تاک اتحاد جمهوری خواهان ایران برگزار شد. آقایان کیوان صمیمی و مجید تولایی، به ترتیب مدیر مسـؤل و سردبیر ماهنامه "نامه" و همچنین شکوه محمودزاده و رضا فانی یزدی از فعالان اتحاد جمهوریخواهان میهمانان دعوت شده به این جلسه بودند. مهندس صمیمی ومهندس تولایی همچنین از بنیادگزاران حزب نو بنیاد "آزادی ایران" هستند. نادر زرکاری و پروین عابدی اداره جلسه سخنرانی و پرسش – پاسخ را به عهده داشتند.

بخش: 

روز جهانی زن با الهه شکرائی و فرزانه عظیمی

در پالتاک اتحاد جمهوری خواهان ایران

می خواهم شما را به این موضوع توجه دهم که چطور ما می توانیم زن بودن را مثبت ببینیم و از آن به عنوان شانس استفاده کنیم. از این رو بر وضعیت اقتصادی زنان تأکید کردم که آن را یکی از عوامل اصلی برای نقش و تأثیر زن در اجتماع می دانم.

بخش: 

زنان و انقلاب بهمن با نیره توحیدی، فرزانه عظیمی و سهیلا بنا

در پال تاک اتحاد جمهوری خواهان ایران

مثلا زنانی که همسران خود را در جنگ از دست داه بودند می دیدند که پس از از دست دادن همسرانشان براساس قانون جمهوری اسلامی فرزندانشان را نیز از دست می دادند و از مزایای خانواده شهید برخوردار نمی شدند. بچه و مزایا به خانواده مرد شهید شده تعلق می گرفت. آنها پرسیدند که این چه عدل اسلامی است و به نوعی جنبش زنان در میان اسلامیون نیز نزج گرفت.

بخش: 

رفراندوم و انتخابات

با ژاله وفا و امیرحسین گنج بخش در پالتاک اتحاد جمهوری خواهان

شنبه 30 آوریل برابر با دهم اردیبهشت ماه، اتاق پال تاک اتحاد جمهوری خواهان ایران دومین جلسه بحث مقایسه میان دوراهکار رفراندوم و شرکت در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی را برگزار کرد. برای سخنرانی در این نشست از خانم ژاله وفا و آقایان امیرحسین گنج بخش و علی کشتگر دعوت به عمل آمده بود که آقای علی کشتگر موفق به حضور در آن نشد.

بخش: 

بررس بيانيه تحليلی 565 نفر

حسن شريعتمداری، مهدي خانباباتهرانی و فرج سرکوهی در پالتاک اتحاد جمهوريخواهان ايران

شنبه 19 مارس جلسه پالتاک اتحاد جمهوري خواهان ايران به بحث و بررسي بيانيه تحليلي 565 نفر پرداخت. در آغاز نشست نادر زرگاري از سوي گروه پال تاک فرارسيدن سال نو را به شرکت کنندگان تبريک گفت. سخنرانان اين جلسه عبارت بودند از آقايان مهدي خانباباتهراني، فرج سرکوهي و حسن شريعتمداري.

بخش: 

انقلاب بهمن و دیدگاه ها

بیست و ششمین سالگرد بهمن با مهرداد مشایخی و سیاوش دهقان

گروه پال تاک اتحاد جمهوریخواهان از پنج فوریه سه جلسه پی در پی از نشست شنبه های خود را به موضوع انقلاب بهمن و نیروهای شرکت کننده، چرائی ها و چگونگی ها، انتقادات به کرده ها و ناکرده ها و... اختصاص داده است. در اولین جلسه از این سری بحث ها آقایان سیاوش دهقان و مهرداد مشایخی به سخنرانی و بحث پرداختند.

بخش: 

پروژه و گفتمان رفراندوم در چالش آرا

با بابك اميرخسروي، بيژن حكمت و كاظم علمداري در پالتاك اتحاد جمهوريخواهان

در ادامه بحث هاي رفراندوم در تاريخ 8 ژانويه 2005 گروه پالتاك "اتحاد جمهوريخواهان ايران" از آقايان بابك امير خسروي عضو سابق رهبري حزب توده ايران و بنيانگذار "حزب دمكراتيك مردم ايران"، بيژن حكمت و دکتر كاظم علمداري از فعالان سياسي و اعضاي "اتحاد جمهوريخواهان" و همچنين دكتر محسن سازگارا براي شركت در دور سوم اين گفت و گوها در اتاق پالتاك دعوت به عمل آورد.
متاسفانه مشكلات تكنيكي مانع از آن شدند‌ كه آقاي سازگارا در جمع سخنرانان و پاسخگويان حضور داشته باشد. متن سخنراني هاي سه ميهمان ديگر را در اينجا به خوانندگان گرامي تقديم ميكنيم.

استقرار دمكراسی در ايران و شرايط جهانی

سياوش دهقان و محمد اقتداری در پالتاك جمهوری خواهان

شنبه ۱۵ ژانويه ۲۰۰۵ اتاق مجازی "اتحاد جمهوريخواهان ايران" در پالتاك "دمكراسی و شرايط جهانی" را موضوع بحث خود قرار داد. همانطور كه از پيش اعلام شده بود آقايان سياوش دهقان و محمد اقتداری درباره موضوع مذكور سخنرانی كرده و سپس به سئوالات حاضران پاسخ گفتند.
پروين عابدی اداره بخش اول اين جلسه را كه طی آن سخنرانان در دو نوبت و هر بار به مدت ۲۰ــ۱۵ دقيقه به ايراد نظرات خود پرداختند، به عهده داشت.

بخش: 
اشتراک در RSS - اتحاد جمهوریخواهان ایران