امیر محبیان

چهار مانع بزرگ پیش‌ روی رئیسی

از نگاه امیر محبیان

«اصولگرایان باید نگاه خود را در مورد حکمرانی و رابطه با مردم نوسازی کنند.» این توصیه‌ای است که امیرمحبیان، تحلیلگر اصولگرا و موسس حزب نواندیشان در این برهه حساس یک ماه مانده تا انتخابات به همفکرانش دارد. او معتقد است که «مشکلات اصولگرایی عمیق‌تر از آن اند که با کاندیداتوری یا انصراف یک کاندیدا حل شود و اساسا چیزی به نام فرد ناجی معنا و مفهوم ندارد.»

اصولگرایان، اصلاح طلبان و سناریوهای حضور انتخاباتی

چالش میان دو طیف بزرگ اصولگرایان و اصلاح طلبان علی‌رغم تحولات جدی در هر یک از این دو جریان هنوز ادامه داشته و به هنگام انتخابات بالا می‌گیرد.اصلاح طلبان به دلایلی که آشکار است در شرایط ویژه ای قرار گرفته اند و عملاً در انتخابات آتی ریاست جمهوری بیش از آن که چگونگی حضور آنان در انتخابات محل بحث باشد، اصل مجوز یافتن آنان برای حضور هنوز پرسشی اساسی به‌شمار می رود.

احمدی نژاد بازی بزرگی را آغاز کرده است

به عنوان تحلیلگر فضای سیاسی ایران معتقدم احمدی نژاد با این اقدام کوشیده است در صحنه شطرنج ایران، رییس قوه قضاییه و برادر یکی از رقبای سرسخت خود را کیش دهد. با این حرکت احمدی نژاد خواسته است یک بازی دو سر برد برای خود و دو سر باخت برای رییس قوه قضاییه را سامان دهد.

مذاکرات هسته ای بغداد، بایدها و نبایدها

عقل حکم می کند که از مسیری که رهبری نظام ترسیم می کند به دور نیفتیم. هرکس عقبتر یا جلوتر از گامهای مشخص شده قرار گیرد، خلاف مصلحت ملی عمل کرده و نهادهای ذیربط باید آن فرد یا خط را مشکوک تلقی کنند

اشتراک در RSS - امیر محبیان