گزارش‌گران بدون مرز

محکومیت سنگین زندان برای نرگس محمدی

نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر ایران، برای سه اتهام به ۱۶ سال زندان محکوم شده است. پنج سال برای " اجتماع و تبانی علیه نظام" یک سال برای "برای تبلیغ علیه نظام" و ده سال برای تاسیس و همکاری با انجمن لگام، انجمنی برای لغو مجازات اعدام، مطالبه‌ای که از سوی حکومت در ایران تحمل نمی‌شود. بنا بر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و با درنظر داشت «مجازات اشد»، نرگس محمدی باید ١٠ سال زندان را تحمل کند.

با امضای این طومار، همیار ما برای تحقق این خواست شوید!

پس از یکشنبه سیاه، ٨ بهمن ١٣٩١ در بسیاری از شهرهای ایران، بازداشت، احضار و بازجویی روزنامه‌نگاران تشدید شده است. در این مدت دست کم ١٩ روزنامه نگار بازداشت و تعدادی نیز احضار و بازجویی شده‌اند. آنها به "همکاری با گروه‌های ضد انقلاب" و سرویس‌های امنیتی خارجی" متهم شده‌اند.

منصوره بهکیش، صدای مادران عزادار را زندانی نکنید

ما از مقامات مسئول می‌خواهیم که از زندانی کردن منصوره بهکیش خوداری کنند. وی سال‌هاست قربانی آزارهای قضایی – امنیتی‌ست، که خود نشان‌گر اعمال فشارهای نظام‌مند رژیم بر خانواده‌های زندانیان اعدام شده‌ای‌ست که سکوت و روایت رسمی در این باره را نمی‌پذیرند. تنها جرم آنها تلاش برای روشن شدن حقیقت و خواست عدالت برای عزیزان خود است، که یا خودسرانه اعدام و یا در گورهای جمعی ناپدید شده‌اند. کسانی چون منصوره بهکیش که در باره‌ی این رویداهای دهشتناک اطلاع رسانی می‌کنند به جرم "تبلیغ علیه نظام" محکوم و زندانی می‌شوند

راه اندازی پایگاه «ما با سانسور مبارزه می‌کنیم»

هر چه تلاش برای سانسور اطلاعات بر روی اینترنت بیشتر شود، این اطلاعات از سوی جامعه کاربران بیشتر منتشر خواهد شد. ما می‌خواهیم نشان دهیم وقتی نویسنده‌ای را از آزادی انتشار محروم می‌کنند، وقتی که روزنامه‌ای را توقیف می‌کنند و یا سایت میزبانی ویدئو را مسدود می‌کنند، نخواهند توانست مانع انتشار محتوای آنها در سراسر جهانی شوند.”

مدافعان آزادی اطلاعرسانی در ایران همچنان محکوم و زندانی میشوند

در چند روز اخیر، عبدالفتاح سلطانی و نرگس محمدی، دو عضو کانون مدافعان حقوق بشر به حبسهای سنگین محکوم شدهاند، دو روزنامهنگار، علی موسوی خلخالی بازداشت و نازنین خسروانی برای شش سال روانه زندان شده است. گزارشگران بدون مرز نگرانی خود را از وضعیت سلامت عیسی سحرخیز و مهدی خزعلی، که در وضعیت خطرناکی قرار دارند، اعلام میکند

اشتراک در RSS - گزارش‌گران بدون مرز