کار آنلاین

یاد خسرو آواز ایران گرامی باد!

سایت کارآنلاین به همراه میلیون ها نفر از دوستداران زنده یاد محمد رضا شجریان، درگذشت استاد پر آوازه موسیقی ایران را به خانواده محترم ایشان و همه هنرمندان، آشنایان و هموطنان عزیز کشورمان در سراسر جهان تسلیت می گوید و یاد، نام و صدای همشیه ماندگار استاد را گرامی می دارد.

برملا شدن اتهام دروغین اشغال سفارت آمریکا از سوی سازمان چریک های فدائی خلق ایران

در زمان های مختلف ادعای تصرف سفارت امريکا توسط سازمان چريک های فدائی خلق ايران در رسانه های جمهوری اسلامی و رسانه های ديگر پخش شده بود. سازمان و مسئولین شورای مرکزی در آنزمان و در دوره های مختلف بارها این خبر دروغ حمله به سفارت امريکا از سوی سازمان را تکذيب و اعلام کرده بودند که سازمان چريک های فدائی خلق ايران به هيچ وجه تصميم نگرفته بود که در ۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ به سفارت امريکا در تهران حمله کند و چنين اقدامی را سازماندهی نکرده بود. اما با وجود این باز گاه بی گاه این خبر نادرست آگاهانه در مطیوعات و وسایل ارتباط جمعی جمهوری اسلامی باز نشر می شود. بالاخره دروغ پردازی های جمهوری اسلامی در مورد تسخیر سفارت آمریکا در سال اول انقلاب از سوی چریک های فدائی خلق ایران برملا شد.

یکی دیگر از مادران خاوران درگذشت

فریدە تربیت مادر رفیق عزیز ما زنده یاد فدایی خلق توفیق وثوقی درگذشت

خبردار شدیم که خانم فریدە تربیت از مادران خاوران و مادر رفیق عزیز ما زنده یاد فدایی خلق توفیق وثوقی هفته گذشته چشم بر جهان بست و فرزندان، نوادگان، آشنایان و دوستدارانش را سوگوار خود کرد. مادر فریدە تربیت زنی بە تمام معنی گشادە رو، مهمان نواز و با سخاوت و پذیرای رفقای ما در آن سالهای سیاه بود. مادر تا واپسین دم حیاتش، درد اعدام توفیق خود را که به سال ۶۷ توسط دژخیمان جمهوری اسلامی اعدام شد در دل داشت و مرگ امان نداد تا دادخواهی فرزندش را ببیند.

یاد فدائی خلق بهروز دهقانی در سالگرد شهادتش در ۹خرداد ۱۳۵۰، گرامی باد!

بهروز دهقانی یکی از نویسندگان و مترجمان خوب آذربایجانی بود که در مدت عمر کوتاه خود کارهای فرهنگی قابل‌توجهی انجام داد. او پیش از پیوستن به جنبش چریکی به همراه صمد بهرنگی در روستاهای شهرستان آذرشهر به کار معلمی می‌پرداخت. رفيق بهروز به زبان انگليسی تسلط داشت، تا حدی که يک مترجم خوب به شمار می آمد. از او ترجمه های بسياری بجا مانده که بعد از شهادتش با نام مستعار "بهروز تبريزی" منتشر شد. کتاب های افسانه های ايتاليائی اثر ماکسيم گورکی و زندگی و آثار "شون اوکيسی" نويسنده ايرلندی از ترجمه های بهروز دهقانی است. در تبريز روزنامه ای به نام "مهد آزادی آدينه" منتشر مي شد که بسياری از ترجمه های رفيق بهروز در آن به چاپ می رسيد.

فریبرز رئیس‌دانا اقتصاددان و روشنفکر سوسیالیست درگذشت

سایت کارآنلاین درگذشت دکتر فریبرز رئیس دانا را ضایعه‌ی بسیار بزرگی برای جنبش چپ ایران می داند. ما به خانواده و بازماندگان آن زنده یاد، به فعالین چپ و سوسیالیست ایران، فعالین جنبش کارگری، اعضای کانون نویسندگان ایران و به همه مبارزین راه آزادی وعدالت اجتماعی تسلیت می‌گوییم!.

بخش: 

فرهنگ رضایی كرمانشاهى رفیق پرشور، مبارز و هنرمند مان بطور ناگهانی از میان ما رفت!

فرهنگ رضایی برای آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی، شادی، موفقیت، زندگی بهتر مردم کشورش و برای خواستهای انسانی سالها زحمت کشید و در این مبارزه با سختی ها و دشواری های بسیاری مواجه شد. او در همان اوائل دهە سیاە شصت توسط ارگان های سرکوب جمهوری اسلامی دستگیر شد، بە زندان دیزل آباد کرمانشاە منتقل شد و مجموعا سە سال از عمر خود را (یک سال تعزیری و دو سال تعلیقی) در شرایط زندان سپری کرد. او به اشکال گوناگون پس از آزادی مورد آزار و اذیت عوامل امنیتی حکومت قرار گرفت. اما با این وجود این فشارها به شکل های مختلف به تلاش و فعالیت خود ادامه داد.

مادر فروغ تاجبخش یار، مونس و رفیق همه فداییان خلق و مادران خاوران از میان ما رفت!

سایت کارآنلاین یار، مونس و رفیق همراه همه فداییان خلق را از دست داده است. مادر فروغ بیش از سه دهه علیه سیاست سکوت، فراموشی و پرده پوشی جنایتکاران تمام امکان، توان و انرژی اش را برای دفاع از حقیقت و دادخواهی گذاشت.

بە کشتار مبارزان کرد پایان دهید!

دولت جمهوری اسلامی کماکان از زبان زور و سرکوب در برابر مطالبات مردم کرد استفادە می کند، و نامسئولانە بە دامن دن بە جو خشونت و ارعاب و ریختن خون بیشتر اقدام می کند. ما ضـمن محکوم کردن این حملات و اظهار همدردی با خانوادەهای قربانیان این جنایت، دست زدن بە چنین اقداماتی را بشدت بە زیان مردم ایران و کردستان می بینیم. مطالبات مردم کردستان راە حل نظامی ندارند و جمهوری اسلامی باید در این شرایط خطیر کە کشور توسط دولت ترامپ محاصرە اقتصادی و مالی شدە است، مسئولانە رفتار کردە و با اقدامات بغایت نابخردانە خود وضعیت را از آنچە کە هست خطرناک تر و بدتر نکند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - کار آنلاین