گروه خرداد ـ گروه هوادار داخل کشور سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

تحریم یاشرکت درانتخابات؟

سپاه پاسداران باحرص و ولع سیری ناپذیر خود با همراه کردن رهبری نظام برای تسلط برنهاد ریاست جمهوری و یا کنترل آن و ایجاد حاکمیت یکدست، می کوشد. این تلاش سپاه پاسداران و بلوک اصول گرایان به ویژه درشرایطی که احتمال تعیین جانشین رهبری زمزمه می شود، اهمیت خاصی پیدا می کند.

به مناسبت سی دومين سالگرد قتل عام زندانيان سياسی

تابستان امسال 32مين سالگرد فاجعه دردناک قتل عام زندانيان سياسی در زندان های جمهوری اسلامی ايران است. دراين مدت نظام جمهوری اسلامی ايران در برابر درخواست های مکرر خانواده های قربانيان اين جنايت، جامعه مدنی، افکار عمومی داخل و خارج کشور سکوت کرده و درباره دلايل ارتکاب اين جنايت ، خود را پاسخگو نميداند، و مهر سکوت بر لب زده است. نظام جمهوری اسلامی ايران ميخواهد اين زخم عميقی را که بر دل و جان مردم اين سرزمين نهاده، با گذشت زمان به فراموشی سپارد، در حالی که با گذشت زمان ابعاد تازه تری از آن آشکار و نظر مردمان بيشتری به آن جلب ميشود.

در سوگ یاور زحمتکشان

رفیق فریبرز در مقام استاد دانشگاه، اقتصاددان، نظریه‌پرداز، هنرشناس، نویسنده و با حضور در محافل پر مخاطره نظیر تحصن‌ها، بزرگداشت‌ها، محافل کارگری و سخنرانی‌های روشنگرانه و بی‌پروا و همچنین همراهی و کمک به برنامه‌های توسعه‌ای کشور با استفاده از توان علمی خود، همواره تاثیر گذار و یاری دهنده بوده است و در این راستا تاوان‌های زیادی پرداخت، در عین حال اعتقاد داشت اتحاد همه نیروهایی که دل در گرو بهروزی ایران دارند، می‌تواند کشور را از این بحران عظیمی که مدیریت ناکارآمد و فاسد طی دهها سال به کشور تحمیل کرده است نجات دهد.

در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت نمی کنیم

ما در اعتراض به سیاست های خشن حکومت در برابر اقدامات مسالمت آمیز مردم در آبان ماه ۱۳۹۸ به علاوه پنهان کاری و عدم صداقت مسئولان با مردم در فاجعه سرنگونی هواپیمای مسافربری و رد صلاحیت های گسترده داوطلبان نمایندگی مجلس و با احترام به آراء و نظرات هم بر پایه اصل دموکراسی، در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت نمی کنیم.

ما کشتار مردم بیگناه را محکوم می کنبم

حاکمیت به جای عذرخواهی از مردم و ابراز همدردی با جان‌باختگان و مصدومان اعتراضات اخیر و محاكمه و مجازات آمران وعاملان كشتارمردم بي‌پناه و گشودن باب گفتگو با نمایندگان واقعی مردم برای حل دشواری‌های جاری کشور با راه‌اندازی راهپیمایی‌های فرمایشی در جهت تعمیق هر چه بیشتر شکاف بین مردم و خود گام بر می‌دارد.

خطر جنگ را جدی بگیریم

به اعتقاد ما منافع مردم ایران و مصلحت جمهوری اسلامی از مسیر دیگری عبور می کند، مسیر مذاکره بدون پیش شرط برای جلوگیری از جنگ! این راه نه فقط متضمن مردم ایران بلکه تامین کننده منافع همه مردم منطقه و جهان است.

نیل به آزادي، دموكراسي و عدالت اجتماعي بارویکرد اصلاح طلبی

رويكرد اصلاح‌طلبي نه فقط به انجام اصلاحات در نظام حاكميتي تمركز مي‌كند، بلكه همه اقشار طبقات درون جامعه را نيز تا استقرار حاكميت متكي بر اراده مردم و كسب آزادي و دموكراسي و عدالت اجتماعي فرا مي‌خواند. به گمان ما با گذشت زمان، گر چه اصلاح‌طلبان درون حاكميت از نفوذ و اعتبارشان كاسته شده، اما اصلاح‌طلبي همچنان در ميان جامعه از وزن و اعتبار بيش از ديگر گرايشات سياسي برخوردار و با اقبال عمومي مردم همراه است. چنانچه به اعتصابات كارگري، تجمعات معلمان، گردهمايي بازنشستگان، اعتراضات وكلا و سپرده‌گزاران بانكها، و اعتراض به افزایش نرخ ارز و کالاهای ضرور مردم توجه شود عمده اين مطالبات به صورت مسالمت‌آميز و با تاكيد بر قانون اساسي و با رويكرد اصلاح‌طلبانه درخواست شده است.

رویکرد اتکا به مردم و تعامل با جهان، نیاز عاجل کشور است!

با عنایت به دو رویکردی که هر دوی آن‌ها در حاکمیت، مدافعان خود را دارند، جمهوری اسلامی ایران برای رهایی از بن بستی که گرفتار آمده، برای پیش‌گیری از فروپاشی اقتصادی و اجتناب از درگیری نظامی، در سیاست خارجی می‌بایست رویکرد تعامل و گفتگو با غرب و کشورهای منطقه را با ماندن در برجام و همکاری با کشورهای پایبند آن در پیش گیرد. و در سیاست داخلی مبارزه با رانت‌خواری و تبعیض و فساد، و بهبود معیشت مردم و اتخاذ سیاست تقویت همبستگی ملی را به موازات در اولویت قرار دهد.

بیانیه گروه خرداد ـ گروه هوادار داخل کشور سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در رابطه با اعتراضات اخیر مردم

اين ناراضيان كه عمدتا از فرودستان جامعه هستند از فرصتي كه معترضان وابسته به جناح حكومتي فراهم كردند، به جمع آنان پيوستند و شعارهاي خود را بر فريادهاي آنان غالب كردند، بطوری که در پایان همان روز اول اعتراضات، شعار ها متوجه کل نظام جمهوری اسلامی شد و تمامیت آن را هدف قرار داد.

پیروزی مردم در انتخابات اخیر و رشد بلوغ سیاسی آنان

چنین تحول ارزنده ای که با پیروزی مردم حاصل شده، بی تردید مصداق پیروزی خرد و اعتدال برافر اطی گری و شدت عمل سیاسی در حق مردم است و از آنجا که نتایج قهری و اجتناب ناپذیر آن از حال تا آینده، متضمن توسعه عمومی کشور است، می تواند ظرفیت‌های بازدارندگی نیروهای مخالف توسعه را محدود و محدود تر ساخته و امکان دستیابی به آماج های جنبش دموکراتیک و عدالت خواهانه مردم ایران را فراهم نماید

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - گروه خرداد ـ گروه هوادار داخل کشور سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)