کانون مدافعان حقوق بشر

باردیگر رقابت‌های سیاسی منجر به دستگیری‌های فراقانونی شده است

کانون مدافعان حقوق بشر در گزارش وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه اسفند 1395

کانون مدافعان حقوق بشر که ریاست آن‌ بر عهده شیرین عبادی است در گزارش خود با اشاره به بازداشت تعدادی از خبرنگاران و پژوهشگران و همچنین تعدادی از مدیران، فعالان و کاربران شبکه‌های مجازی، اعلام کرده است که رقابت‌های سیاسی یک‌بار دیگر منجر به محدودیت هرچه بیشتر آزادی بیان و دستگیری‌های فراقانونی فعالان سیاسی، مدنی و فرهنگی همچون انتخابات مناقشه برانگیز سال 1388 شده است.

کانون مدافعان حقوق بشر خواهان برکناری رییس قوه قضاییه شد

کانون مدافعان حقوق بشر با اعتراض به عملکرد قوه قضاییه ایران در رسیدگی به پرونده‌های فعالان سیاسی، مدنی و فرهنگی و دگراندیشان، خواستار برکناری رییس این قوه به دلیل مسئولیت مستقیم درهمه بی‌عدالتی‌ها، فسادها و ناامنی‌ها در دستگاه قضایی و جامعه شد. این سازمان از همه هم‌وطنان از جمله فعالان حقوق بشر و مدنی خواسته است تا با گفتن «نه به رئیس قوه قضاییه»، با خواسته «برکناری صادق آملی لاریجانی از ریاست قوه قضاییه» هم‌صدا شوند.

نامۀ نرگس محمدی به نمایندگان مجلس دهم

اینجانب به شما برگزیدگان مردم اعلام می دارم که نسبت به آنچه بیان یا عمل نموده‌ام، پای‌بند و متعهد هستم، بلکه با اصرار بر احقاق حقوق انسانی و اساسی یک شهروند ایرانی مطابق با قانون اساسی کشور و با باور به ظالمانه و غیرقانونی بودن حکم صادره، خواهان رسیدگی و بررسی پرونده‌ام هستم.

کمیته دفاع از انتخابات آزاد، سالم و عادلانه: نظارت نهادهای مدنی ، تضمین تحقق انتخابات آزاد، سالم و عادلانه

در سالهای اخیر، در چندین كشور باثبات و مستقل، از جمله انگلستان، روسیه، اوكراین، تركیه، مالزی، پاكستان، نیكاراگوئه و فلسطین ـ چنین نظارتی صورت گرفته است. انتخابات فلسطین كه طی آن حماس به پیروزی رسید و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز بارها همین امر را به عنوان امارهای متقن در جهت قانونی و مردمی بودن آن تبلیغ کرده است، تحت نظارت بینالمللی انجام پذیرفت

گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در پاییز 1387

در هر حال امروز حقوق بشر موضوعی در صلاحیت دولتها دانسته نمی شود و باور به صلاحیت انحصاری و مطلق دولتها بر اتباعشان بدون توجه به کارکرد اساسی آنها در حفظ و دفاع از کرامت انسانی اعضای جامعه به سختی به چالش کشیده شده است.

اطلاعیه شماره 3 روابط عمومی کانون مدافعان حقوق بشر

روابط عمومی كانون مدافعان حقوق بشر به دنبال اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص این نهاد مردمی، اطلاعیه شماره 3 خود را صادر كرد. متن اطلاعیه روابط عمومی كانون مدافعان حقوق بشر به شرح زیر است:

اشتراک در RSS - کانون مدافعان حقوق بشر