حمید ترابی

بخشی از وعده های اقتصادی روحانی برای به پای صندوق رای کشاندن مردم در انتخابات

هم اکنون حدود پنج سال است که حسن روحانی رئیس جمهور کشور است. حسن روحانی برای به پای صندوق رای کشاندن مردم در دو انتخابات 92 و 96 به مردم وعده های زیادی داد که عمدتا تحقق نیافته است و به نظر هم نمی رسد که تا پایان دور دوم ریاست جمهوری او، یعنی تا سال ۱۴۰۰ خورشیدی این وعده ها تحقق یابد.

سوالاتی از مردم پس از انتخابات ۹۶ و انتخاب حسن روحانی

یا تا پایان دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، حصر رهبران جنبش سبز بر طرف خواهد شد؟

• آیا تا پایان دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، بساط فساد گسترده ای که سیستم همه جا را فرا گرفته و مانند موریانه به جان اقتصاد افتاده ریشه کن خواهد شد؟

• آیا تا پایان دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، می تواند به رکود گسترده ای که در کشور حاکم است پایان خواهد یافت؟

مقایسه سرانه تولید ناخالص داخلی ایران، ترکیه، کره و چین از سال 1357 تا کنون + جدول

مقایسه سرانه تولید ناخالص داخلی ایران، ترکیه، کره و چین از سال 1357 تا کنون نشان می دهد که در سال 1357 سرانه تولید ناخالص داخلی ایران از سه کشور ترکیه، چین و کره بالاتر بوده است و به میزان 5634 دلار در سال بوده است. سرانه تولید ناخالص داخلی ایران در 39 سال جمهوری اسلامی تغییری نکرده است.

خط فقر در شهریور ماه 96 برابر 4 میلیون و 960 هزار تومان

محاسبات و جدول‌های مربوطه

در حالی حداقل هزینه یک خانواده چهار نفره ماهانه 4 میلیون و 960 هزار تومان است که در سال 96 حداقل دستمز 930 هزار تومان (کمتر از یک پنجم این میزان) تعیین شده است و حقوق یک معلم یک میلیون و سیصد هزار تومان است و حقوق یک معلم بازنشسته حدود یک میلیون تومان می باشد.

نرخ افزایش هزینه زندگی خانوار (خط فقر) از دی 94 تا دی95، بیش از دو برابر نرخ تورم اعلام شده

نتایج بررسی های جدید از وضعیت معیشت خانوار نشان می دهند که هزینه ماهانه هر خانوار ۴ نفره (خط فقر) حداقل به 4.5 میلیون تومان افزایش یافته و خوراک و مسکن نیز دارای بالاترین سهم در سبد هزینه هاست. این در حالی است که بر طبق جدول ذیل در مقایسه با دی ماه 94 این مبلغ 3.9 میلیون تومان بوده است.

خط فقر در دی ماه 95 برابر 4 میلیون و 537 هزار تومان

محاسبات و جداول مربوطه

محاسبات نشان می دهند که حداقل هزینه یک خانواده چهار نفره ماهانه 4 میلیون و 537 هزار تومان در دیماه 95 است. این در حالی است که حداقل دستمز 812 هزار تومان (کمتر از یک پنجم این میزان) برای سال 95 تعیین شده است.

اشتراک در RSS - حمید ترابی