محمدصدیق کبودوند

جلو فاجعه انسانی در کوبانی را بگیریم

گروه مرگ آفرین داعش هم اکنون در حال کشتار و جنایاتی جدید در کوبانی است. پیش از آن که شهر کوبانی به اشغال این گروه درآید و فاجعه انسانی به دیگر فجایع جامعه بشری افزوده شود، به یاری مردم تحت محاصره این شهر بیایید و از هر آنچه که در توان دارید برای نجات مردم گرفتار کوبانی که نجات بشریت است دریغ ننمایید.

سازمان ما نهادی کاملاً قانونی است

پیام کبودوند به مناسبت ٩ آوريل، سالگرد تاسیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

به باور ما سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان نهادی کاملاً قانونی است و حق دارد که دفاتر خود را در تهران و كردستان (مناطق كردنشين) داير سازد و اعضای آن نیز باید از دستگیری و بازداشت و آزار در امان باشند. از نظر ما مادام که دولت ایران عضو پیمان نامه های بین المللی حقوق بشر، بویژه میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است این نهاد مدنی و حقوق بشری و ادامه فعالیت آن نیز قانونی است

به آپارتاید زبانی پایان داده شود

زبان مادری هر قوم و ملتی دستاوردی بنیادی و بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ آن قوم و ملت است که به رفتارهای فردی، اجتماعی، قومی و ملی این گونه جوامع شکل و فرم می بخشد و بسان ابزاری بی بدیل در انتقال میراث بشری عمل می کند.

از حق خودمختاری و نظام فدرال حمایت کنید

پیام محمدصدیق کبودوند به مناسبت دوم بهمن

در این روز تاریخی حمایت دگرباره خود را از خواست مردم کرد برای خودمختاری در نظامی فدرال و امید و آزادی این مردم و دیگر مردمان و تمامی انسان هایی که برای رهایی از ستم و بیداد و برای نیل به آزادی، دموکراسی، عدالت اجتماعی و حقوق بشر در حال مبارزه هستند ابراز می نماییم ...

بخش: 

آقای بانکی مون، زنان و کودکان کرد سوری را دریابید!

در آخرین زنجیره حملات و جنایات انجام گرفته علیه مردم کرد در سوریه 450 زن و کودک و سالمند روستایی از جمله یکصد کودک خردسال،بیرحمانه قتل عام شدند. این رشته از جنایات هولناک ظاهراً توسط گروه های وابسته به سازمان القاعده صورت گرفته که گفته می شود در میان اپوزیسیون نیروهای مخالف دولت نفوذ کرده اند.

رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی آزاد شوند

اینجانب محمدصدیق کبودوند به عنوان مدافع حقوق بشر که خود نیز زندانی می باشم مراتب نگرانی خود را از ادامه حبس غیرقانونی آقایان موسوی و کروبی و همچنین اعمال محدودیت ها و تهدیدهای رسمی و غیررسمی علیه فعالان اصلاح طلب ابراز می نمایم

دولت جدید به خواست و اراده مردم ایران احترام بگذارد

… از دولت جدید به ریاست آقای حسن روحانی درخواست میکنم با احترام به خواست و اراده مردم جهت تغییر وضع موجود و اصلاح آن برای پایان دهی به سرکوب حقوق بشر و آزادی ها و نجات مردم از فقر و فشار بی عدالتی و رهایی از کشور از انزوا و محاصره اقتصادی و بحران ها، در سریع ترین زمان ممکن اقدام و عمل نماید.

سرکوب مردم و خشونت و ترور محکوم است

محمد صدیق کبودوند/ زندان اوین

در هر صورت تمامی حرکت های مدنی و مسالمت آمیز و صلح جویانه مردم کرد، احزاب و سازمان های سیاسی و جنبش و جامعه مدنی کرد طی سی سال گذشته و یا هر مقطعی از آن با انواعی از جنگ و ترور و خشونت و سرکوب مواجه بوده است. مردم کرد محتمل صدمات و آسیب های جبران ناپذیری از ناحیه گفتمان خشونت شده و در واقع قربانی این گفتمان تحمیلی و زورمدارانه بوده است .

طرح مطالبات اقوام و ملیت ها محدود به انتخابات نشود

در مقابل یک و یا دو کاندیدای ظاهراً متمایل به جریان رفرم خواه- اصلاح طلبان اخراج شده از حکومت- در برنامه های تبلیغاتی خود در رسانه ها، اشاراتی به مطالبات اقوام و لزوم عدم برخورد امنیتی با این مطالبات داشته اند که البته باید امیدوار بود که آن فقط تبلیغ انتخاباتی جهت جلب آرا ملیت ها و قومیت ها نباشد.

دفاع از حقوق بشر زاویه دید گسترده ای می طلبد

اعدام و ترور و سنگسار اگر قرار است محکوم شود، باید بدون استثناء برای همه مردمان ایرانی اعم از زن و مرد، مذهبی و غیرمذهبی، مسلمان و غیرمسلمان، شیعه و سنی، کارگر و غیرکارگر، روشنفکر و عامی، فارس و ترک، کرد و عرب، بلوچ و ترکمن، لر و گیلک و مازنی و هر انسان دیگری محکوم گردد. هم چنین حبس و زندانی اگر برای زندانی سیاسی رفرم خواه، توجیه ناپذیر است آن نیز باید برای کرد و ترک و بلوچ و عرب حق طلب مساوات خواه و خودمختاری طلب هم غیرموجه قلمداد شود.

ناپدیدشدگی اجباری را مردود بشماریم!

یاد پیروزدوانی و دیگر قربانیان شبکه های قتل درمانی را گرامی بداریم!

من- محمدصدیق کبودوند- از همگان درخواست می نمایم تا ضمن گرامی داشت یاد تمامی قربانیان شبکه های قتل درمانی، ترور و ناپدیدشدگی، یاد پیروزدوانی را نیز به عنوان اولین قربانی قتل های زنجیره ای پاییز سال 1377 گرامی بدارند. در پایان پیشنهاد می کنم که روز سوم شهریور به نام روز ناپدیدشدگی اجباری در ایران نامگذاری شود، تا پدیده شوم ناپدیدشدگی سیاسی مردود و محکوم گردد.

یادد اشت محمدصدیق کبودونداز زندان اوین

در گرامی داشت ده دسامبر به عنوان روزی فرخنده و در احترام به تلاش کوشندگان واقعی حقوق بشر و همراه و همیار دررنج هایشان با نگاهی به اعلامیه جهانی حقوق بشر و اسناد پیوستی آن به مثابه پایه ای برای همه حقوق و آزادی های بنیادین دراحترام به حقوق انسانی نظری می افکنیم، اگرچه معتقدیم این حقوق حداقلی از حقوق و آزادی های استاندارد است و اگرچه در آرزوی تضمین و تامین آن در تمام جهانیم.

نامه کبودوند به احمد شهید

این امیدواری وجود داشت که با سفر جنابعالی به ایران، امکانی برای زندانیان سیاسی و مدنی و وجدانی فراهم شود تا از نزدیک با شما دیدار نموده و برخی از بیعدالتیها و دغدغه های فکری خود را به اطلاع آن جناب برسانند، اما شواهد و قرائن نشان می دهند این امر تنها می تواند یک آرزو باشد

رهبران جنبش سبز از زندان خانگی آزاد شوند

من - محمد صدیق کبودوند - کوشنده حقوق بشر زندانی نیز به سهم خود، خواهان پایاندهی به حصر منازل آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی و رهایی بدون قید و شرط آنهااز بند و زندان خانگی هستم.

حبس کبودوند و ادامه آن غیرقانونی است

بیان می داریم از این پس در هیچیک از اطلاعیه ها و بیانیه های خود، حبس ایشان را قانونی نمی دانیم و با قید «حبس غیرقانونی کبودوند» تمامی اطلاعیه ها و بیانیه های پیش از این را نیز اصلاح و از رسانه های جمعی آزادی خواه و هم چنین از نهادها و سازمان های حقوق بشری و مجامع و نهادهای سیاسی درخواست می نماییم که در موارد اشاره به ذکر نام و حبس کبودند، غیرقانونی بودن حبس را مورد تاکید قرار دهند.

بیانیه خانواده کبودوند

من فقط یک کوشنده حقوق بشرم

آنچه که آنها را به هول و هراس و دروغ پردازی بیشتر وادار نموده وحشت از احتمال تعلق جایزه صلح نوبل به یک کرد و یک ایرانی زندانی مواضع حقوق بشر است. من فقط یک کوشنده حقوق بشرم و مردم مرا به این عنوان می شناسند

محمدصدیق کبودوند: مبارزه و نافرمانی مدنی و بدور از خشونت، برای کسب حقوق اساسی و آزادی های بنیادین

مردم کرد استفاده از خشونت برای پاسخ به رفتارهای خشونت آمیز دولتی را تحریم می کنند و با اتکا بر شیوه های مدنی، سیاسی و حقوقی و با اصرار بر خواسته های اصلی و بنیادی، شناسایی حقوق اساسی و حق تعیین سرنوشت و تحقق اداره و مدیریت امور خود را از طریق مبارزه مدنی محقق می سازند

تروریسم دولتی و سرکوب اعتراض های مدنی مردم را محکوم کنیم

به باور من و هم چنین از نظر سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، تروریسم عملیاتی کور و ناجوانمردانه است و اقدام به آن در هرجا و از سوی هرکس، و یا ارتکاب به آن با هر هدف و منظوری که باشد غیرقابل توجیه است و اعمال، روش ها و رویه های آن نیز قطع نظر از انگیزه های مرتکبینش، اعمالی مجرمانه، غیرموجه و قویاً مردود و محکوم است

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - محمدصدیق کبودوند