اکسیون‌ها

مهمانان: پرویز نویدی، امیر ممبینی، نقی حمیدیان، ناصر رحیم خانی

بر اساس مفاد قانون اساسی، اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های بین‌المللی، آزادی احزاب، جمعیت‌ها، سندیکاها، نهادهای مردمی و اجتماعات مسالمت‌آمیز از حقوق اولیه و بدیهی مردم است و دولت موظف است تامین امنیت این گونه تجمعات را تقبل نماید.

همیهنان آزادیخواه
در پی خیزش سراسری مردم علیه جمهوری اسلامی هر روز اخبار جدیدی از جنایات رژیم در زندان های ایران بگوش میرسد. هزاران تن از جوانان مبارز و فرزندان دلیرمردم زیر شکنجه های رژیم قرون وسطائی قراردارند.
هماهنگی ایرانیان برای پشتیبانی از خیزش مردم ایران شما را به شرکت در یک گرد همائی اعتراضی دعوت میکند که در میدان حقوق بشر پاریس برگزار میگردد.

وضعيت سياسی ایران و منطقه و سیاست های ائتلافی
پرويز نويدی - سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ
بهروز خليق- سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
احمد مرتضایی - حزب کومله کردستان ايران
فریدون کرمی - حزب دموکرات کردستان ايران

ایرانیان دموکرات و آزادیخواه ساکن بلژیک که جمعی جمهوریخواه و دمکرات از فعالین سیاسی هستند این بار تصمیم گرفتند با نام و هویت جمهوریخواهی اعتراضات خود را سازمان دهند. آنها با نام " ایرانیان جمهوریخواه، ملی، دمکرات و چپ ساکن بلژیک" در برابر مقر اتحادیه اروپا تظاهراتی را سازماندهی کردند.
گزارش ویدوئی احمد نجاتی :
https://www.youtube.com/watch?v=6owtepoG6ss&feature=youtu.be

نظر1

ایرانیان جمهوریخواه، ملی، دمکرات و چپ برای خواستهای بالا در برابر مقر اتحادیه اروپا در بروکسل دعوت به تظاهرات می کند. ما گرد هم می آییم تا به دیکتاتوری و سرکوب در ایران اعتراض کنیم.

از جمله شرکت کنندگانِ پانل:
علی حسین قاضی زاده، علی تقی پور، حسین یحیایی، خسرو مالک، محسن حیدریان ... فرهنگ طاوولی
برگزارکنندگان: تعدادی از انجمن ها و کنشگران مدنی یوته بوری با همکاری آ ب اف
اطلاعات بیشتر: با شماره های موبیل ۰۷۰۴۶۷۲۸۸۱ (فرهنگ) یا ۰۷۶۱۷۷۶۵۷۹ (داوود) و ایمیل:
ikfc.gbg@gmail.com
ورود برای همه آزاد است. دفتر اتحادیه، از ساعت ۱۵ باز و پذیرای دوستان می باشد.

کار آنلاین

در روز شنبە، ١٦ دی ماە دو تظاهرات جداگانە در شهر اسلو با شرکت صدها تن از ایرانیان مقیم نروژ و تعدادی از نروژی ها، در حمایت از خیزش سراسری مردم ایران و محکومیت تلاشهای سرکوبگرانە جنبش توسط حکومت برگزار شد. با وجود هوای ٨ درجە زیر صفر شمار کثیری در هر دو این تظاهرات ها شرکت نمودند.

... هماهنگی ایرانیان متشکل از جمعی از فعالان سیاسی با گرایشات نظری و تعلقات تشکیلاتی متفاوت، که برای پشتیبانی از خیزش مردم ایران علیه جمهوری اسلامی گرد آمده ایم، از این اقدام پشتیبانی میکنیم و از همه هموطنان دعوت میکنیم تا با حضور در این اکسیون، فریاد حق طلبانه مردم ایران را هرچه رساتر بگوش جهانیان برسانیم.

در این شرایط حساس و خطیر مردم معترض کشورمان به حمایت و پیشتبانی ما در خارج از کشور نیاز دارند. بیاییم همه دست به دست هم دهیم و برای همبستگی با مردم کشورمان و حمایت از خواست‌های دموکراتیک آنان گرد هم آییم.

وضعيت سياسی ایران و منطقه و سیاست های ائتلافی
پرويز نويدی - سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ
بهروز خليق- سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
احمد مرتضایی - حزب کومله کردستان ايران
فریدون کرمی - حزب دموکرات کردستان ايران

فراخوان به گردهمائی
به مناسبت ١٠ دسامبر، روز جهانی حقوق بشر
در اعتراض به نقض سیستماتیک حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران

كمپينى براى آزادى زندانيان سياسى در جوار غرفه ايران در جشن اومانيته با تابلويی از عكس هاى زندانيان سياسى در بند و با گذاشتن پارچه سفيد بزرگ منقش به نام اين عزيزان بر روى ميزى از مراجعه كنندگان خواهان امضاى "پتيسيون" براى رهايي اين عزيزان شديم كه با استقبال خوبى روبرو گردید.

امسال با شرکت در غرفه ای که به نام " هماهنگی ایرانیان برای جشن اومانیته" توسط فعالان سیاسی ایرانی با افق های فکری متفاوت برگزار می شود، شرکت می کنیم و به سهم خود تلاش داریم امسال فریاد زندانیان سیاسی را علیه شکنجه و زندان و برای آزادی پر طنین کنیم.

ما از همه هموطنان آزاده دعوت می کنیم با حضور در این غرفه صدای ما را پرطنین تر نمایند!

نظر2
جمعی از فعالین سیاسی برلین

ما جمعی از فعالین سیاسی برلین یک‌بار دیگر اعلام می‌کنیم که همواره از خواست‌های زندانیان سیاسی دربند و خواسته‌های به‌حق سایر زندانیان در اعتصاب غذا حمایت می‌کنیم.

ا ازهمه فعالین سیاسی شهر دعوت می کنیم تا دراین اکسیون با ما همراه شده صدای مخالفت یکپارچه وهمبسته خودرا علیه زندانیان خانگی خانم زهرا رهنورد، موسوی، کروبی، و زندانیان سیاسی مانند شهابی و عبدی و سایر زندانیان را بگوش همه برسانیم.

کانون زندانیان سیاسی ایران - هلند برگزار می کند

بزرگداشت نام و یاد عاشقان جانباختۀ تابستان 67

در آینه انتخابات در جمهوری اسلامی می‌توان تصویر به نسبت روشنی از جناح‌بندی‌های درونی رژیم دید. دوره انتخابات معمولا دوره تراکم بحث‌ها درباره شخصیت‌ها و جناح‌های حکومت است. نیروهای منتقد و مخالف هم موضع می‌گیرند و از این رو انتخابات فرصتی برای شناخت آخرین دیدگاه‌های آنها نیزاست.

صفحه‌ها