گروه کار جوانان سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

گرامی باد 16 آذر روز دانشجو / ویدئو کلیپ

تاریخ تحولات میهن ما سرشار از برآمد آزادی‌خواهانه جنبش دانشجویی در مقاطع مختلف تاریخی‌ست. در این میان اما جایگاه و نقش 16 آذر، جایگاهی ویژه و یگانه بوده و نقطه عطف و برگی زرین و حماسه‌ای به یاد ماندنی از این تاریخ می‌باشد...

پیام تبریک بمناسبت پیروزی درخشان و تاریخی تیم ملی وزنه برداری میهنمان در آوردگاه جهانی آمریکا

ما این پیروزی درخشان را که نشان از اراده و عزم راسخ , استعداد درخشان و ظرفیت بالای ورزشکاران میهنمان و بطور یقین بهره گیری از مربیان کارآزموده را دارد , به مردم ایران , ورزشکاران قهرمان , مربیان مجرب و جامعه ورزشی تبریک گفته و پیروزی و سرافرازی ورزشکاران میهن را آرزومندیم

امسال هم ميليون‌ها کودک و نوجوان از تحصیل بازمی‌مانند!

به مناسبت اول مهر روز بازگشایی مدارس

امسال هم بسان سال‌های گذشته هم‌زمان با این شور و اشتياق، در آن‌سوی دیوار مدارس هزاران کودک آرزومند تحصیل با حسرت و با چشمانی گریان، در چهارراه‌ها و کارگاه‌ها، برای لقمه نانی به‌اجبار از دنیای کودکی جداشده و بسیار زود و نابهنگام وارد بازار کارشده و مورد استثمار قرار می‌گیرند. کودکان کار و کودکان خیابانی بی‌پناه‌ترین و آسیب‌پذیرترین گروه اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

۱۶ آذر، روز حرکت متحد دانشجوئی است! از خواست های فراگیر دانشجویان کشور حمایت کنیم!

سالهاست که اقدامات سازماندهی شده و سیستماتیک حکومت برای از بین بردن زیربنایی عرصه عمومی در دانشگاه های کشور انجام می گیرد. عرصه عمومی مانند خوابگاه‌ها، کافه‌ها، کانون‌های هنری، اردو‌های مختلف تفریحی، علمی، انجمن‌های ورزشی و تخصصی، مطبوعات دانشجویی و غیره را شامل می شوند. حکومت تلاش دارد هویت جمعی و حس استقلال خواهی در دانشگاه را در میان دانشجویان کاهش دهد و بدین طریق قدرت سازماندهی دانشجویی را به حداقل ممکن برساند.

پیام تبریک بمناسبت پیروزی تاریخی تیم ملی تکواندو زنان و ایستادن بر فراز تکواندوی نوجوانان جهان

ما این پیروزی بزرگ که نشان از اراده و عزم راسخ، استعداد درخشان و ظرفیت بالای دختران ورزشکار میهنمان و بطور یقین بهره گیری از مربیان کارآزموده را دارد، به مردم ایران، ورزشکاران قهرمان، مربیان مجرب و جامعه ورزشی تبریک گفته و پیروزی و سرافرازی ورزشکاران میهن را آرزومندیم

بمناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید

امسال در حالی سال جدید تحصیلی را آغاز می‌کنیم که بخشی از دانش‌آموزان و کودکان ایران به دلایل مختلفی نظیر عدم فرصت‌های برابر آموزشی، محروم‌بودن از تحصیل به زبان مادری، تبعیض جنسیتی، مشکلات اقتصادی خانواده‌ها، دریافت اجباری وجه نقد از دانش‌آموزان، نداشتن انگیزه برای ادامه تحصیل ترک ‌تحصیل کرده و این روند همچنان رو به افزایش است. بر اساس آمارهای موجود در سال گذشته، بیش از یک چهارم کودکان ایرانی ترک تحصیل کرده‌اند، و احتمال می‌رود امسال نیز همین تعداد از ثبت‌نام در مدارس خودداری کرده باشند.

پیام تبریک به مناسبت درخشش تیم‌های ورزشی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا

ما این پیروزیها را که قبل از هر چیز نشان از استعداد درخشان و میل به پیروزی ورزشکاران میهنمان دارد را به مردم , ورزشکاران , مربیان و جامعه ورزشی تبریک گفته, همراه با آنان از این پیروزی های ارزنده شادمانیم و سرفرازی و موفقیت ورزشکاران میهن را در میادین بین المللی آرزومندیم
گروه کار جوانان سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت )

گزارش برنامه پالتاک بمناسبت «16 آذر»

بمناسبت فرارسيدن «16 آذر»، روز دانشجو در ايران، گروه کار جوانان سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)، برنامه پالتاکی با شرکت دکتر کاظم کردوانی، مهدی فتاپور و سيامک کلهربرگزار نمود. بخش هائی از اظهارات 3 سخنران اين برنامه، متنی است گزارش گونه که در اختيار خوانندگان محترم قرار می گيرد.

۱۶ آذر پرچمی افراشته بر فراز مبارزات جنبش دانشجویی ایران

اعلامیه به مناسبت ۱۶ آذر

دانشگاه نقشی بی بدیل را در مواجه با بنیادهای کهنه و عقب مانده فرهنگی جامعه ايفاء می کند. در گذشته اگر تعداد دانشگاه ها از تعداد انگشتان دست فراتر نمی رفت، اکنون اما مراکز دانشگاهی تا شهرهای کوچک امتداد یافته اند. باید از همین ویژگی بهره جست و کوشش کرد که آگاهی سياسی و اجتماعی را به دورترين مناطق کشور برد و از اين طريق نقش گروه های مختلف اجتماعی در تحولات سياسی کشور و طرد استبداد ارتقاء بخشيد.

پيام تبريک به مناسبت قهرمانی زنان میهن در مسابقات فوتسال زنان آسیا

پیروزی و درخشش زنان فوتسال میهن و افتخار آفرینی آنان موجی از شادی و نشاط را برای مردم و جامعه ورزشی میهنمان آفريده است. ما نیز از این پیروزی شادمانیم و سرافرازی ورزشکاران میهن را آرزومندیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - گروه کار جوانان سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)