مژگان مدرس علوم

عبدالکریم لاهیجی: حبس خانگی غیرقانونی و خودسرانه است

دکتر عبدالکریم لاهیجی رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر هم در گفتگو با جرس با تاکید بر اهمیت کلیدی تصمیم رهبری در این زمینه معتقد است: «تا زمانی که بند ناف قوه قضاییه از شخص ولی مطلقه فقیه که حاکم اصلی در جمهوری اسلامی است قطع نشود و تا زمانی که قوه قضاییه مامور اجرای سیاست ترور و ایجاد وحشت و سلب آزادی های اساسی در جامعه ایران باشد، هیچ تضمینی برای حقوق و آزادی های فردی و اجتماعی در ایران وجود ندارد، حتی درباره حق زندگی که نخستین و بالاترین حق انسان است.»

عبدالکریم لاهیجی: احمد شهید باید بتواند به ایران برود

از پنج کشور عضو شورای حقوق بشر که سال گذشته به قطعنامه رای منفی دادند امسال به دو کشور کاهش یافت. ونزوئلا و پاکستان دو کشوری بودند که رای منفی به قطعنامه دادند. اما در مقابل آراء مثبت به قطعنامه نسبت به سال گذشته بیشتر بود، بدین ترتیب شاید سال آینده دیگر کشوری مخالف قطعنامه نباشد. جمهوری اسلامی باید این را درک کند که رویارویی و تقابل و لجبازی با جامعه بین المللی و سازمان ملل نه تنها سودی ندارد، بلکه به انزوای بیشتر کشور منجر می شود.

پدر زندانیان سیاسی فرزاد و شبنم: فرزندانم را از دانشگاه به زندان بردند

عبدالعلی مددزاده، پدر زندانیان سیاسی، فرزاد و شبنم مددزاده با ابراز نگرانی نسبت به وضع دو فرزند دانشجویش که اینک در زندان بسر می برند، از دلیل انتقال مجدد فرزاد مددزاده به سلول انفرادی بند 209 اوین ابراز بی اطلاعی می کند.

خواهر محمد داوری: برادر جانبازم از هیچ حقوقی در زندان برخوردار نیست

خواهر محمد داوری که بعد از دو سال سکوت خود را می شکند با تاکید بر بی خبری از وضعیت برادرش می گوید: " در حال حاضر هیچ راه تماسی با وی نداریم به همین علت اطلاعی هم از وضعیتش نداریم. خبر اعتصاب غذا را هم از رسانه ها پیگیر بودیم. خانواده ها نگران هستند. درست نیست بعد از چقدر سفارش و دوندگی آیا یک ملاقات حضوری بدهند یا ندهند؟ مادرم خیلی ناراحت است و یکسره اسم محمد را می آورد و می گوید پسرم جانباز است اما حالا باید در زندان باشد."

پروانه اسانلو: هیچگاه فکر نمی کردم همسرم بخاطر فعالیتهای کارگری به زندان بیافتد

همسر من بیست و شش سال است که اخراج شده و بیمه درمانی ایشان و من و فرزندانم قطع شده است. بار همه زندگی بر دوش من است و الان هم که هزینه درمان آقای اسانلو است. اما خوب سعی می کنیم مشکلات را با بردباری یکی یکی پشت سر بگذاریم

بخش: 

سه ماه گذشت؛ هیچ اطلاعی از وضعیت محمد داوری در دست نیست

در حالی که مادر محمد داوری تلاش می کند از طریق مجاری قانونی پاسخی درخصوص اتهامات فرزند خود بگیرد اما هیچ کس پاسخ او را نمی دهد.

گزارش ویژه جرس از وضعیت سردبیر زندانی سحام نیوز

اشتراک در RSS - مژگان مدرس علوم