جامعه جهانی بهائی

هجوم به خانه های ۱۴ بهائی در ایران

یا شهر را ترک کنید يا با چاقو به شما حمله خواهد شد

پس از هجوم به خانه‌های بهائیان در شهر آباده، مأموران دولتی ساکنان این خانه‌ها را برای بازجویی احضار کردند و از آنها خواستند شهر را ترک کنند تا از حملات مرگبار احتمالی اهالی شهر در امان بمانند. دایان علائی، یکی از نمایندگان جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل، می‌گوید: "هدف آشکار حمله‌ها و بازجویی‌ها ایجاد محیط ترس و ارعاب بوده تا بهائیان آباده به ترک شهر ترغیب شوند".

سازمان ملل متّحد موارد «جدّی، مداوم و مکرّر» نقض حقوق بشر توسط ایران را محکوم می‌کند

متن قطعنامه – که کانادا آن را مطرح و ۴۴ کشور دیگر نیز از آن حمایت کردند – از ایران می‌خواهد با دیده‌بانان حقوق بشر سازمان ملل متّحد هم‌کاری بهتری داشته باشد و به ویژه به آنها اجازۀ دیدارهایی از ایران را بدهد، و از دبیر کل سازمان ملل متحد می‌خواهد سال آینده باز هم دربارۀ پیشرفت ایران در تحقق بخشیدن به وظایف حقوق بشری خود گزارش دهد.

جامعۀ جهانی بهائی:قطعنامۀ سازمان ملل دربارۀ ایران، نمایانگر ناشکیبایی فزاینده در برابر این کشور است

این قطعنامه که با 89 رأی موافق در برابر 30 رأی مخالف و 64 رأی ممتنع به تصویب رسید، فهرستی از گسترۀ وسیع سوء رفتارها در ایران، از جمله » افزایش چشمگیر» در تعداد اعدامها، استفاده از شکنجه، هدف قرار دادن مدافعان حقوق بشر بطور سیستماتیک، خشونت فراگیر علیه زنان و تبعیض مداوم علیه اقلیّتها از جمله پیروان آئین بهائی، را ارائه داد

اتهامات تازه علیه بهائیانى که اخیراً دستگیر شده اند، مطلقاً مردود است

روز جمعه چندين خبرگزارى به نقل از عباس جعفرى دولت آبادى، دادستان كل تهران، نوشتند كه بهائيان دستگير شده در روز يکشنبه «به دليل آن كه هم در سازماندهى آشوبهاى روز عاشورا نقش داشتند و هم به دليل ايفاى نقش مؤثر در ارسال تصاوير اين آشوبها به خارج از كشور، دستگير شده اند.»

محاکمۀ قریب الوقوع هفت نفر از رهبران بهائیان در ایران

خبرگزارى نيمه رسمى فارس يک روز بعد از عاشورا ... نوشت: «بهائيت به رهبرى صهيونيزم پشت ناآرامى ها و بحرانهاى اخير است.» اين گونه اظهارات بهائيان را نگران كرده است كه تلاش هماهنگى براى طرح چنين اتهاماتى در دادگاهى كه در راه است به جريان افتاده باشد.

جامعۀ بین المللی بهائیان، دفتر سازمان ملل

اشتراک در RSS - جامعه جهانی بهائی