مریم تنگستانی

گفتگو با مريم تنگستاني در باره تشكيل حزب چپ (فدائيان خلق)

کنگره مشترک سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران - طرفداران وحدت، سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) و کنشگران چپ، با تشکیل «حزب چپ ایران (فدائیان خلق)» به کار خود پایان داد. کنگره مشترک طی سه روز (۱۰ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ برابر با ۳۰ تا ۱ آوریل) برگزار شد. طی این سه روز تصویب آیین نامه کنگره مشترک، اساسنامه، منشور حزب جدید و نیز انتخاب نام تشکل جدید در دستور کار کنگره قرار گرفت

جلوه ای از همبستگی کارگری در تورنتو

گزارشی از شرکت فعال فدائیان خلق ایران (اکثریت) در چشن اول ماه می در تورنتو

در روز دوم ماه می کمیته برگزاری جشن روز کارگر که شامل احزاب کمونیست کانادا، یونان، برزیل، السالوادور، ... دوستان حزب توده ایران و سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)-تورنتو است، برنامه سخنرانی و موسیقی و رقص را در ساختمان کارگران استیل تدارک دیده بودند

بخش: 

برگزاری مراسم گرامیداشت بنیانگذاری جنبش فدائی در تورنتو کانادا

یکی از مباحث داغ بین دوستان و رفقا، موضوع وحدت چپ بود. بعد از صرف شام دوستان سازمان که با خود وسایل موسیقی آورده بودند مجلس ما را با آوازهای محلی شمالی و جنوبی. گرم کردند و بچه ها و جوانان نیز همراه با پدر و مادرشان به رقص و پایکوبی پرداختند.

گزارش جشن بزرگداشت ٤٣-مین سالگرد جنبش فدائی در تورنتو

روز ١٤ فوریه جشن ٤٣-مین سالگرد ١٩بهمن در شهر تورنتو (کانادا) برگزار شد. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ـ تورنتو اين جشن را سازمان داده بود. در اين جشن بهروز خلیق مسئول هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان، میگوئل فیگوئرا رهبر حزب کمونیست کانادا، آقای مریدی نماینده ایرانی تبار حزب لیبرال در پارلمان انتاریو، آقای زرهی سردبیر نشریه شهروند، اعضا و جمعی از دوستان سازمان حضور داشتند. جشن در محیطی شاد و دوستانه در دو قسمت سیاسی و هنری اجرا گرديد.

بخش: 

اتحاد عمل برای لغو حکم اعدام و آزادی همه زندانیان سیاسی

در مبارزه با حکم اعدام، توقف شکنجه و آزار زندانيان، و آزادی همه زندانیان سیاسی در ایران، همه با هر گرایش، ایده و نگرشی می توانند در این کارزار دست دوستی به یکدیگر در جهت فعالیت مشترک دراز کنند. من و تو اگر ما شویم می توانیم امکانات، ظرفیتها و نیروهایمان را در عرصه های انسانی و حقوق بشری متمرکز کنیم و از این طریق حتماً خواهیم توانست صدای خود را با پژواک بیشتری به گوش مردم کشورمان برسانیم.

اشتراک در RSS - مریم تنگستانی